nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta art deco, platynowo-złota, szmaragd i brylanty starego szlifu, okres międzywojenny XX w.

Bransoleta art deco, platynowo-złota,  szmaragd i brylanty starego szlifu, okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA  PLATYNOWO -ZŁOTA 

Z BRYLANTAMI  STAREGO SZLIFU I SZMARAGDEM,  

ART DECO, LATA 20/30. XX w.

 

Odnowa w postaci art déco przyniosła geometryzację i symetrię formy, prostotę, funkcjonalność, elegancję i wyrafinowanie. Dominują kontrastowe zestawienia barw - czerwone i czarne, czerń (np. onyks) z diamentami i perłami, ale i ekskluzywne kamienie -  jak szmaragdy w połączeniu z brylantami i platyną.

W tym czasie wprowadzono nowe, geometryczne szlify kamieni - kwadrat, bagiet, trapez, trójkąt. Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco.

 

Katalogowym przykładem ponadczasowej klasyki art deco jest  ta bransoleta, wykonana w  platynie próby 0,950 oraz złocie próby 0,585, w takim designie  bardzo rzadka na rynku antykwarycznej biżuterii.

Czas powstania/pochodzenie  - okres międzywojenny XX w., lata 20.-30. XX w., Europa Zachodnia.

Okres i styl  art deco.

 

Zdobienie - diamenty naturalne /6 sztuk/ w szlifach  brylantowych starych  i 8/8,  o  masie łącznej 0,40 ct, bieli - H /Wesselton/, czystości VS. 

Szmaragd naturalny w szlifie kaboszona - owal o masie 1,00 ct.


Brylancję i blask diamentów podkreśla wyjątkowo prosta, minimalistyczna  kompozycja - bardzo nowoczesna, jak na owe czasy -  jak  i  zastosowanie platyny z charakterystyczną dla biżuterii tego okresu oprawą w korny i drobnym perełkowaniem na brzegach, świetnie  kontrastujące z zieloną  barwą szmaragdu.

 

Szmaragd naturalny  ma wybarwienie, które trudno oddać na zdjęciach - zieleni szmaragdowej, głębokiej, "morskiej",  z charakterystycznymi inkluzjami podkreślającymi naturalność i niepowtarzalne piękno  kamienia - maleńkimi,   rozproszonymi  kryształkami.

 

Masa bransolety - 11,500 grama , wymiary -  szerokosć centralnie 1 cm do 0,6 cm i 0,25 cm dalej po obwodzie, długość użytkowa - 18,5 cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, zarówno całość konstrukcji, jak i  kamienie  zachowane  w wyśmienitym  stanie. Sprawne zapięcie z zabezpieczeniem.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty