nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta platynowo-złota z brylantami i diamentami starego szlifu - 0,72 ct - okres międzywojenny XX w.

Bransoleta platynowo-złota z brylantami i diamentami starego szlifu - 0,72 ct - okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA PLATYNOWO-ZŁOTA Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU 

ART DECO - LATA 1920-TE

 

Elegancka nowoczesność Art Deco, prostota i funkcjonalność  są  niezastąpione.  Jeśli do tego dodamy wyrazistość tego stylu, piękne proporcje i mistrzowskie wykonanie to mamy klasykę ponadczasową. 

Tak  jak w tej bransolecie, wykonanej w platynie pr, 0,900 oraz złocie pr, 0,585, badanym.

 

Czas powstania/pochodzenie - pierwsza ćwierć XX w., ze wskazaniem na sam  początek lat 20-tych XX w., okres i styl początkowego art decoratifs, prawdopodobnie Francja.

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych i 8/8 starych  /25 sztuk/ o masie łącznej 0,72 ct /3,9mm,  2,4 mm,  2,1 mm/, biel H-I /Wesselton do Top Crystal+/. Czystość SI.

Platynowa oprawa  i zdobienie, typowym dla epoki, millegrainem z drobnym perełkowaniem brzegów potęgują diamentowy blask i ogień, jaki mają tylko stare szlify diamentów.

 

Masa bransolety - 7,470 grama, wymiary - front z diamentami 3,5  cm x 1,3 cm, długość użytkowa całości - 16 cm. 

Stan zachowania - wyjątkowo piękny, zarówno całość konstrukcji i poszczególne segmenty, jak i diamenty  w oryginalnym, doskonałym stanie z epoki. 

 

Na szczególną uwagę, obok piękna kompozycji, zasługuje kunszt i precyzja ręcznej pracy, jak i połączenie platyny ze złotem - elementy frontu są ruchome, każdy z nich, w kształcie łezki,  jest oddzielnie wycinany i łączony ze sobą, co powoduje, że bransoleta pięknie i miękko układa się na nadgarstku.

Bransoleta zachwyca formą i mistrzostwem pracy jubilerskiej,  prezentując jednocześnie wyjątkową delikatność, kobiecość i  subtelność  całości projektu  -  egzemplarz dopracowany pod każdym względem; dla miłośniczek  dawnej diamentowej biżuterii w stylu art deco - doskonałej nie tylko na co dzień  - polecam szczególnie.

 

Przykład diamentowej klasyki art deco prezentującej wyrafinowaną prostotę kompozycji całości;  z wyraźnym klimatem epoki; bransoleta idealna w zestawieniu z prostą, antykwaryczną biżuterią diamentową z cyklu starej, dobrej klasyki.

Dołączam  certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty