nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta srebrna z turkusami i perłami z motywem koniczynki, Wiedeń XIX/XX w.

Bransoleta srebrna z turkusami i perłami z motywem koniczynki, Wiedeń XIX/XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA SREBRNA Z TURKUSAMI I PERŁAMI

W MOTYWIE KONICZYNKI, WIEDEŃ XIX/XX W.

 

Bransoleta wykonana w srebrze próby 4 /0,750/.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., okres historyzmu.

Bransoleta posiada komplet historycznych punc probierczych austro-węgierskich na srebro pr. 4 z okresu od 1.04.1872- 1.05.1922 z cechą miejską Wiednia /A/ bite na przedniej części obręczy oraz częściowo czytelny monogram złotnika.

 

Zdobienie - turkusy naturalne, półperły.

Technika - srebro dęte, forma dwudzielnej, łączonej zawiaskiem obręczy, częściowo złoconej.

 

O szczególnym uroku i oryginalności bransolety stanowi dekoracja przedniej części obręczy w formie czterolistnej koniczynki, symbolu szczęścia, i zdobienie turkusami oraz perłami.  Symbolika modna w XIX w. biżuterii, jednak dość rzadko obecna w bransoletach -  zwłaszcza z użyciem turkusów.

 

Masa bransolety - 17,04 grama.

Wymiary - przednia obręcz o szerokości 1,6 cm na poziomie koniczynki,  obręcz tylna 4,5 mm.

Owal bransolety mierzony wewnątrz - 5,8 cm x 4,8 cm,  dobrze prezentuje się zarówno na szczupłym, jak i średnim nadgarstku.

Stan zachowania - zważywszy na użytkowy/codzienny charakter bransolety stan jest bardzo dobry, konstrukcja w wyśmienitym stanie,  turkusy i perły oryginalne, część dekoracyjna bez ubytków czy napraw. Sprawny zamek. Patyna, przetarcia złoceń.

 

Historyczny egzemplarz bransolety z sentymentalnym przesłaniem i piękną symboliką, ponadczasowy w przekazie, prezentujący nie tylko delikatność  i kunszt pracy jubilerskiej w srebrze, ale i urodę samych kamieni, prawdziwych, nie modyfikowanych, jak i nieodparty wdzięk formy.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty