nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta srebrno-złota z brylantami starego szlifu, Austro-Węgry, secesja XIX/XX w.

Bransoleta srebrno-złota  z brylantami starego szlifu, Austro-Węgry, secesja XIX/XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA  SREBRNO-ZŁOTA Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU 

AUSTRO-WĘGRY, PESZT  1872-1922 

SECESJA

 

Wdzięk i nieodparty czar belle epoque doskonale odzwierciedla ta bransoleta, wykonana w srebrze próby ok. 0,800 oraz złocie pr. 0,585.

 

Bransoleta  w modnym już w końcówce XIX w.  stylu secesyjnym - tu w dość prostej  i  subtelnej postaci, z zachowaniem  właściwej sobie estetyki, linearyzmu formy -  giętkiej linii i delikatnym   motywem  stylizowanych listeczków i pąków kwiatów.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., komplet punc ówczesnej monarchii Austro-Węgier na dwóch ogniwach  bransolety,
z ocechowaniem z okresu 1872-1922, na złoto pr. 4 /0,585/ z  literówką miasta P - Peszt.  

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych i  fasetowych starych - razem 13 sztuk o masie łącznej  0,30 ct, bieli H-I, czystości VS do SI, z właściwym tylko dla starych szlifów życiem i blaskiem diamentowym, szczególnie pięknie prezentującym się w srebrze i w tak oryginalnej formie całości.


Masa bransolety - 8,470 grama, wymiary - front z diamentami 4 cm długości  x 1,3 cm szerokości.

Długość użytkowa całości - 18,7 cm, co pozwala na dużą tolerancję rozmiarową, od nadgarstku tęższego do szczupłego, ponieważ, poprzez usunięcie ogniw, bransoletę  można  skrócić na pożądany rozmiar.

 

Stan zachowania - bardzo dobry,  zarówno całość konstrukcji i poszczególne segmenty, jak i diamenty  w oryginalnym, doskonałym stanie z epoki. 

 

Szczególnie zachwyca urokliwa forma bransolety, bardzo rzadko spotykana,   z ogromnym wdziękiem i magią starego diamentu;   wysublimowana, urzekająca kobiecością, a jednocześnie prosta i skromna kompozycja, zdecydowanie ponadczasowa  w charakterze i urodzie. 

 

Prezentuje piękno wyrafinowane, kobiece i pełne subtelności, z wyraźnym duchem epoki.  Zwraca uwagę spójnością projektu,  precyzją i kunsztem pracy. 

 

Szczególnie polecam z secesyjnymi kolczykami z  tego samego okresu - doskonale harmonizujący komplet z epoki.

 

Bransoleta  z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty