nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta srebrno-złota z brylantami starego szlifu - 1,00 CT - i rubinami - ok. 1920 r.

Bransoleta srebrno-złota z brylantami starego szlifu  - 1,00 CT -  i  rubinami - ok. 1920 r.

sprzedany.png

BRANSOLETA SREBRNO-ZŁOTA Z  DIAMENTAMI  STAREGO SZLIFU - 1,00 CT I RUBINAMI,

AUSTRO-WĘGRY, PESZT LATA 1920-TE

 

Rzadko spotykany okaz bransolety, wykonanej w srebrze i złocie próby 0,585,  cechowanym.

Okres powstania/pochodzenie:

bransoleta  z pełnym ocechowaniem ówczesnej monarchii austro-węgierskiej z okresu 1872-1922, punce probiercze z literówką miasta P -  Peszt, także oddzielne oznakowanie P, czytelne,  na zdjęciach;  cechowanie na 2 górnych powierzchniach segmentów bransolety;

dodatkowo bransoleta sygnowana numerycznie.

Wykonanie - początek lat 20-tych XX w., okres i styl art deco.

 

W klasycznej, miękkiej formie, utrzymanej w minimalizmie i  prostocie art deco oprawiono naturalne diamenty w szlifach starych brylantowych i - najmniejsze - fasetowych starych, rubiny w charakterystycznym dla epoki szlifie carre.

 

Diamenty  / 10 sztuk/  w cargowych, srebrnych  oprawach, w niezwykle oryginalnym ułożeniu,  dobierane parami i stopniowane wielkością, mają łączną masę - 1,00 ct, biel H-I, czystość Si1 i SI2.

W takich oprawach i formie całości, uroda starych diamentów jest doskonale wyeksponowana, podkreślona także kontrastującymi rubinami /stare syntezy/, oprawnymi, zgodnie ze sztuką epoki, w złoto żółte.

 

Masa bransolety - 11.470 grama, wymiary - szerokość w środkowej części - 1,2 cm, długość użytkowa - 18 cm, dość duża tolerancja rozmiarowa ze względu na formę bransolety.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalne wszystkie diamenty i rubiny, bez wtórnych uzupełnień, sprawny zameczek z łańcuszkiem zabezpieczającym, całość konstrukcji bez żadnych zastrzeżeń.

 

Bransoleta niespotykana, rzadka w takiej formie, wyjątkowej ponadczasowej urody, prezentująca wyrafinowaną prostotę kompozycji całości; nowoczesna jak na owe czasy forma, doskonale wpisująca się we współczesne stylizacje, a mająca jednak prawie 100 lat, z wyraźnym klimatem epoki. 

Na tyle także klasyczna  i minimalistyczna w wyrazie, że doskonała w zestawieniu z antykwaryczną biżuterią z cyklu starej dobrej klasyki  - niezastąpionej.

 

Szczególnie polecam z pierścionkiem brylantowo-rubinowym, z tego samego okresu - tworzą doskonale dobrany komplet z epoki, wyjątkowo oryginalny i trudny do pozyskania. 

 

Dołączam  certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

Estymacje przy masie 0,70 ct: tutaj