nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta srebrno-złota z diamentami starego szlifu 2,20 CT - II połowa XIX w.

Bransoleta srebrno-złota z diamentami starego szlifu 2,20 CT - II połowa XIX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA SREBRNO-ZŁOTA Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 2,20 CT

II POŁOWA XIX W.

 

Bransoleta, w formie dwudzielnej, ażurowej obręczy, wykonana w złocie pr. 0,580, oprawa diamentów srebro.

 

Czas powstania/pochodzenie - II połowa XIX w.,  prawdopodobnie Austro-Węgry, okres historyzmu.

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych fasetowych /Mazarina/, na formach starych nieregularnych owali  o masie łącznej  2,20 ct /52 kamienie/.

Barwa bieli - H-I-J, czystość SI do P.

 

Diamenty w srebrnym abdeku w formie piętrowej rozety, /w elemencie centralnym bransolety/  na ażurowej podbudowie; konstrukcja charakterystyczna dla XIX w. biżuterii  ówczesnych terenów monarchii austro-węgierskiej.

Kamienie wysokie, emanują blaskiem i życiem  dawnego szlifu, szczególnie  pięknym w takiej formie  i kompozycji, jak i srebrnych oprawach. Uroda tego szlifu i diamentowy błysk są niezwykle trudne do oddania na zdjęciach, ze względu na jego specyfikę, fakt ręcznego szlifowania i tego, iż praktycznie każdy diament jest inny - w tym tkwi piękno, charakter i niepowtarzalność tych kamieni.

 

Masa bransolety - 17,600 grama.

Wymiary - owal obręczy mierzony wewnątrz 5,8 cm x 4,6 cm, na średni nadgarstek.

Front na poziomie rozety - 1,5 cm średnicy, dalej szerokość obręczy od 1,2 cm do 2,5 mm na odwrociu.

Stan zachowania - zasługuje na szczególne podkreślenie, jest wyjątkowo piękny, bez uszkodzeń, ubytków, zarówno kamienie, jak i całość konstrukcji w bardzo dobrym, oryginalnym z epoki stanie.

Piękna, szlachetna patyna - także na elementach złotych - eksponująca blask diamentów; złoto w głębokim, starym, ciepłym odcieniu oddaje ten szczegóny klimat i urok dawnej biżuterii.

 

Egzemplarz historyczny urzekający nie tylko wyrafinowaniem, oryginalnością i niepowtarzalnością formy, ale niezwykłym kunsztem i klasą wykonania, ogromnym czarem i wdziękiem kompozycji jednostkowej tak pięknie odnajdującej się w dzisiejszych czasach.

Bransoleta doskonale oddaje klimat epoki, z zachowaniem ponadczasowości i niezwykłej lekkości  oraz  subtelności,  przede wszystkim zaś idealnie eskponuje urodę i specyfikę dawnego szlifu - życia diamentu - kwintesencję diamentowego piękna. 

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty