nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta złota z brylantem starego szlifu i perełkami głębinowymi, 1891-1901

Bransoleta złota z brylantem starego szlifu i perełkami głębinowymi,  1891-1901

sprzedany.png

XIX W. ZŁOTA BRANSOLETA  Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU I PEREŁKAMI GŁĘBINOWYMI

 

Bransoleta z końca XIX w., wykonana w złocie próby 0,585, cechowanym - punce wwozowe, na importy, Austro-Węgry, Praga, 1891-1901.

 

Robota ręczna, forma delikatnej,  dwudzielnej obręczy, bardzo charakterystycznej dla końcówki XIX w. -  zdobienie dekoracją floralną, w formie repusowanych i cyzelowanych listków, perełkowania,  perełek głębinowych i centralnie diamentowego kwiatuszka.

Diament naturalny w szlifie brylantowym starym na formie starego owalu - masa 0,16 ct, biel I (Top Crystal+), czystość P,  o ładnym życiu i ogniu.

 

Masa bransolety - 6,560 grama. Wymiary: front - 1,4 cm, obręcz - 5,35 cm  x 4,9 cm, delikatny owal - na szczupły i średni nadgarstek.

Stan zachowania - zważywszy na wiek, konstrukcję całości i technikę wykonania - bardzo dobry, jedynie listeczki posiadają na krawędzi od spodu maleńkie nadpęknięcia, nie wpływające na urodę bransolety i zupełnie niewidoczne w noszeniu. Sprawny zamek, obręcz w pięknym stanie bez uszkodzeń i wgnieceń.

 

Bransoleta bardzo subtelnej, wysublimowanej urody, łącząca niepowtarzalny urok z kunsztem dawnego złotnictwa i precyzją wykonania. Przykład biżuterii historycznej doskonałej na dziś i do codziennego noszenia, z wyraźnym klimatem epoki.

Bransoleta jest zdecydowanie piękniejsza niż na zdjęciach.

 

Szczególnie polecam z pierścionkiem z diamentami i perełkami, bardzo rzadkim  - tej samej kontrukcji, co bransoleta - ten sam warsztat, oraz medalionem-sekretnikiem z perełkową gwiazdą. Tworzą doskonale dobrany z epoki komplet, co niezwykle trudno osiągnąć w tego typu historycznej biżuterii.

 

Ekspertyza biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów jest dołączona do zakupu.