nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta złota z szafirem i rozetami diamentowymi 1,00 CT, Wiedeń XIX/XX w.

Bransoleta złota z szafirem i rozetami diamentowymi 1,00 CT, Wiedeń XIX/XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA ZŁOTA Z ROZETAMI DIAMENTOWYMI - 1 CT I SZAFIREM

AUSTRO-WĘGRY, WIEDEŃ 1872-1922

 

Bransoleta w formie dwudzielnej, łączonej zawiaskiem, obręczy, wykonana w złocie próby 0,585, cechowanym.

 

Czas powstania/pochodzenie - koniec XIX w., komplet punc probierczych ówczesnej monarchii Austro-Węgier z okresu 1872-1922, na złoto pr. 4 /0,585/, z literówką miasta A - Wien.

Cechy na górnej części  zameczka oraz dodatkowy znacznik miasta A na konstrukcji podbudowy opraw  kamieni.

Okres historyzmu z dominantą neoklasycystyczną.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach rozet holenderskich na formach owalnych o masie łącznej 1,00 ct /0,45 + 0,55 ct, różnią się wysokością/. Biel H/Wesselton/, czystość SI.

Szafir niebieski w szlifie fasetowym starym o pięknym  bławatkowym wybarwieniu.

Techika wykonania - złoto dęte.

 

Masa bransolety - 13,130 grama.

Wymiary - owal mierzony wewnątrz bransolety  - 5,95 cm x 4,95 cm, na średni  i szczupły nadgarstek /obwód mierzony wewnątrz ok. 17,8 cm/.  Element z kamieniami - 2,7 cm x 1 cm.  Obręcz szerokości od 0,5 cm do 0,3 cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry,  zarówno kamienie jak i całość konstrukcji, w oryginalnym stanie z epoki, bez uszkodzeń, wgnieceń,  sprawny zamek. Tak ładny stan zachowania jest wart szczególnego podkreślenia ze względu na codzienny - użytkowy charakter bransolety.

 

Bransoleta zachwyca przede wszystkim prostotą formy, wpisując się w nurt klasyki ponadczasowej - także w zestawieniu kamieni - diamentowych rozet, z subtelnym blaskiem tego szlifu, oraz bławatkowego szafiru.

 

Łączy niezaprzeczalny urok tego typu bizuterii i piękna starych, nie modyfikowanych kamieni,  z kunsztem dawnej pracy jubilerskiej starego XIX. w. Wiednia.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych z listy biegłych sądowych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty