nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta z białego złota z brylantami 1 CT i szafirami, art deco lata 1930/40-te

Bransoleta z białego złota z brylantami 1 CT i szafirami, art deco  lata 1930/40-te

sprzedany.png

BRANSOLETA Z BIAŁEGO ZŁOTA Z BRYLANTAMI 1 CT

I SZAFIRAMI - 0,80 CT

ART DECO - LATA 1930/40 -TE

 

Elegancka nowoczesność Art Deco, prostota i funkcjonalność są niezastąpione. Jeśli do tego dodamy wyrazistość tego stylu, piękne proporcje i mistrzowskie wykonanie to mamy klasykę ponadczasową - na zawsze.

 

Tak, jak w tej bransolecie, wykonanej w białym złocie próby 0,585, badanym i cechowanym.

Czas powstania/pochodzenie - lata 30/40-te XX w., okres i styl art deco.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych o masie łącznej 1,00 ct - wymiary 3,8 mm centralny, pozostałe 1,8 mm do 1,1 mm, razem 43 sztuki.

 

Biel H-I, czystość VS do SI. Zdobienie typowym dla epoki millegrainem potęguje diamentowy blask i ogień diamentów i doskonale eksponuje kontrastujące piękno szafirów - 15 szafirów niebieskich o masie 0,80 ct.

 

Masa bransolety - 10,870 grama, wymiary - front z diamentami 5 cm długości x 1,6 cm szerokości, długość użytkowa całości - ok. 18 cm.

Stan zachowania - wyjątkowo piękny, zarówno całość konstrukcji, poszczególne segmenty, jak i diamenty i szafiry w oryginalnym, doskonałym stanie z epoki. Sprawne zapięcie z zabezpieczeniem.

 

Przykład diamentowej klasyki art deco prezentującej wyrafinowaną prostotę kompozycji całości; z wyraźnym klimatem epoki i charakterystycznym połączeniem diamentów z szafirami.

 

Niezmiennie modna i zachwycająca kompozycją biżuteria dla każdej Damy, bez względu na wiek. Wpisuje się doskonale w nowoczesne stylizacje, a jednak ma historię i duszę. Idealna w zestawieniu z prostą, antykwaryczną biżuterią diamentową z cyklu starej, dobrej klasyki.

 

 dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty