nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta art deco z białego złota z diamentami starego szlifu - 1,34 CT - Wiedeń, okres międzywojenny XX w.

Bransoleta art deco z białego złota z diamentami starego szlifu - 1,34 CT -  Wiedeń, okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA Z BIAŁEGO ZŁOTA Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU 

AUSTRIA, WIEDEŃ,

ART DECO - LATA 1920/30-TE

 

Elegancka nowoczesność Art Deco, prostota i funkcjonalność  są  niezastąpione.  Jeśli do tego dodamy wyrazistość tego stylu, piękne proporcje i mistrzowskie wykonanie to mamy klasykę ponadczasową.

 

Tak jak w tej bransolecie, wykonanej w białym złocie próby 0,585.

 

Czas powstania/pochodzenie - okres międzywojenny XX w., lata 1920/30-te, Wiedeń.

Komplet punc probierczych Austrii, Wiednia -  od 1922 r.,  cecha z tego okresu na złoto pr. 0,585, nabita zarówno na "języczku"  jak i na dwóch ogniwach  obydwu części  bransolety, dodatkowo także cechy warsztatowe.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych i  rozetowych - centralny brylant 0,20 ct -  bieli H, czystość VS,  pozostałe brylanty i rozety  - 40 sztuk -  mają masę  łączną  1,14 ct;

Masa łączna wszystkich diamentów - 1,34 ct.

 

Diamenty oprawne w korny, z drobnym perełkowaniem na brzegach, które potęgują diamentowy blask; podstawa części frontalnej oraz zameczek zdobione grawerunkiem.

 

Masa bransolety - 7,540 grama, wymiary - front z diamentami 5 cm długości  x 1,1 cm szerokości.

Długość użytkowa całości - 18,7 cm, co pozwala na dużą tolerancję rozmiarową, od nadgarstku tęższego do szczupłego, ponieważ, poprzez usunięcie ogniw, bransoletę  można  skrocić na pożądany rozmiar.

 

Stan zachowania - wyjątkowo piękny, zarówno całość konstrukcji i poszczególne segmenty, jak i diamenty  w oryginalnym, doskonałym stanie z epoki. 

 

Bransoleta zachwyca oryginalną formą i klasą dawnego złotnictwa, prezentuje  delikatność, kobiecość i wyjątkową subtelność  całości projektu.

 

Egzemplarz jednostkowy, dopracowany pod każdym względem, łączący kunszt i precyzję pracy  z urokiem i klimatem wiedeńskiego art deco  lat 20/30 - tych XX w.