nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta z diamentami starego szlifu - 0,90 ct - ok. 1915 - 20 r.

Bransoleta z diamentami starego szlifu - 0,90 ct -  ok. 1915 - 20  r.

sprzedany.png

  BRANSOLETA Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 0,90 CT - OK. 1915-20 r.

 

Bransoleta z pierwszej ćwierci XX w., ok. 1915-20, w nurcie stylu okresu edwardiańskiego, choć także częściowo już wpisująca się w początkowe art decoratifs.

Ręczna robota w złocie próby 0,585, białym i żółtym,  konstrukcja na bizie, tam też znajduje się  dedykacja (?), częściowo zatarta, widoczna na zdjęciach.

 

W bransolecie oprawiono 82 naturalne diamenty - w szlifach brylantowych starych - 4 sztuki - oraz rozety i rautu - masa łączna diamentów - 0,90 ct.

 

Biel W-TCR (H-I) - wesselton - top crystal, czystość SI do P. Diamenty o pięknym życiu i blasku starych szlifów, znajdują  się na całym obwodzie bransolety, co zdarza się rzadko, z reguły oprawiane były tylko centralnie.

 

Masa bransolety - 11.850 grama,  długość użytkowa  - 18,5 cm, bardzo pięknie i miękko sie układa, każdy element bransolety  jest ruchomy. Szerokość - 7 mm.

 

Stan zachowania - doskonały, wszystkie diamenty oryginalne, bez wtórnych uzupełnień, sprawne zapięcie, całość konstrukcji bez żadnych zastrzeżeń.

 

Rzadki okaz bransolety z tego okresu, wykonany z najwyższym kunsztem sztuki złotniczej, wyrafinowana prostota formy i delikatność, kobiecość i wyjątkowa subtelność  całości projektu  -  egzemplarz jednostkowy, dopracowany pod każdym względem, dla miłośniczek unikalnej dawnej diamentowej biżuterii - doskonałej na co dzień !  - polecam szczególnie.  Zdecydowany unique!

 

Bransoleta  z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych. Wartość wyceny - 10,000 zł. 

 

Bransoleta jest zdecydowanie piękniejsza na żywo - a diamentowy blask, choć w części, zobaczą Państwo na filmie, do obejrzenia którego, zapraszam serdecznie.