nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta z diamentami starego szlifu i szafirem - klasyka XIX/XX w., Wiedeń

Bransoleta z diamentami starego szlifu i szafirem - klasyka XIX/XX w., Wiedeń

sprzedany.png

BRANSOLETA ZŁOTA Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU I SZAFIREM

KLASYKA WIEDEŃSKA XIX/XX W.

 

Delikatna bransoleta w formie dwudzielnej obręczy wykonana w złocie próby 0,580.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Wiedeń.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze ówczesnych Austro-Węgier na złoto pr. 4 /0,580/  z cechą miejską A-Wien bitą na zameczku bransolety; bity także monogram złotnika EF wewnątrz tylnej obręczy i na zamku bransolety obok puncy probierczej.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach rozet i rautów o masie ok. 0,30 ct /10 kamieni/ oraz szafir naturalny o wymiarach  6 mm  x  5 mm i ładnym niebieskim wybarwieniu, bardzo dobrej czystości.

 

Całość ujęta w formę klasycznej karmazycji, na ażurowej podstawie, wkomponowanej w prostą, delikatną obręcz bransolety. Klasyczne oprawy charakterystyczne dla biżuterii austro-węgierskiej z tego okresu.

Technika - złoto dęte.

 

Masa - 9,1 grama.

Wymiary - owal mierzony po wewnętrznej 5,9 cm x 4,9 cm, na średni i szczupły nadgarstek.

Szerokość obręczy - 3,7 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, rzadko spotykany w tego typu użytkowej-codziennej biżuterii, oryginalny bez ingerencji i uszkodzeń.

 

Zachwyca szczególnie niezwykła delikatność i prostota bransolety tworzące ponadczasową klasykę doskonałą w zestawieniu z pierścionkami czy kolczykami-markizkami. Tego typu niewielkie, subtelne bransolety z przełomu XIX/XX w. są rzadko spotykane, zwłaszcza w tak pięknym stanie zachowania.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty