nowosci

Archiwum Biżuterii

Bransoleta z koralami szlachetnymi, XIX/XX w.

Bransoleta z koralami szlachetnymi, XIX/XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA  Z KORALAMI SZLACHETNYMI, 

XIX/XX W.

 

Bransoleta wykonana w tombaku złoconym, z koralami szlachetnymi.

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Austro-Węgry lub Niemcy.

 

Konstrukcja w  formie dwudzielnej obręczy, zdobiona naturalnymi koralami szlachetnymi  - delikatnej,   łososiowej  barwy, niezwykle modnej w tym okresie.  Korale szlifowane w kaboszony - te większe, w części przedniej obręczy, osadzone są na gwintach, każdy oddzielnie, pozostałe nanizane na drucikach.

Bransoleta zachwyca szczególnie formą i ułożeniem korali  - front stanowi  koralowy  kwiat, o wymiarach - 2,3 cm szerokości; korale mierzą - 8-7 mm do 5-4 mm, najdrobniejsze - ok. 3 mm.

 

Wymiary - owal bransolety mierzony wewnątrz  - 5,6 cm x 4,7  cm, obwód mierzony wewnątrz ok. 17,5 cm,  na szczupły,  jak i średni nadgarstek.

Masa  bransolety  - 22,790  grama.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, korale w dobrym  stanie,  bez wtórnych uzupełnień i ubytków,  sprawny zamek, jedynie na odwrociu część obręczy posiada  delikatne wygięcie /na długości ok. 1,5 cm/ - niewidoczne w noszeniu, bez znaczenia dla stabilności konstrukcji, jak i użytkowania. Patyna. 

 

Miłośniczkom dawnego koralowego piękna, prawdziwego i nie modyfikowanego,  szlachetnego w formie, z wyraźnym klimatem epoki - polecam szczególnie, zwłaszcza  do letnich stylizacji, kiedy to koral  żyje najpiękniej.

 

Estymacje - tutaj

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty