nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza platynowo-złota, z szafirem, diamentami i perłami, Francja, pocz. XX w.

Brosza platynowo-złota, z szafirem, diamentami i perłami, Francja, pocz. XX w.

sprzedany.png

BROSZA PLATYNOWO-ZŁOTA Z SZAFIREM

I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - FRANCJA POCZ. XX W.


Koniec XIX  i początek XX w.,  to niezwykle urocza, pełna wdzięku biżuteria w stylu edwardiańskim. Inspiracją dla tego typu biżuterii były klejnoty Marii Antoniny i  nawiązanie do  XVIII wiecznej biżuterii dworskiej.  Te ozdoby cechuje niezwykła delikatność, subtelność i rokokowy wdzięk. 

Biżuterię tę wyróżnia wysoki kunszt i jakość wykonania, misternie wycinane platynowe oprawki doskonale współgrające z diamentami, zdobione millegrainem.  Formy tej biżuterii to prawdziwe koroneczki, subtelne, wysublimowane, pełne finezji, ale jednocześnie trwałe i wytrzymałe, co gwarantowało użycie platyny. 

 

Przykładem takiej właśnie estetyki,  w bardziej stonowanej, oszczędnej ornamentyce, acz z kamieniami epoki  - mam tu szczególnie na myśli perły i diamenty w platynie -  jest ta brosza, wykonana w platynie pr. 0.900 oraz  złocie pr. 0,750.

Czas powstania/pochodzenie - pocz. XX w., ok. 1910 r., Francja, z kompletem punc probierczych  z tego okresu.

 

Zdobienie - naturalny szafir  niebieski fasetowany o masie  0,40 ct, perły oraz w platynowo-złotych, niezwykle subtelnych, listkach - diamenty naturalne w szlifach rautów / 10 sztuk/, o masie łącznej 0,08 ct, barwy I, czystości SI.

 

Masa broszy - 5,130  grama, wymiary - długość - 7  cm x szerokość 0,7  cm w części  środkowej.  

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny - kamienie bez współczesnych uzupełnień,  sprawne oryginalne agrafkowe zapięcie broszy, całość konstrukcji w wyśmienitym stanie. 

 

Brosza  ta łączy w sobie właśnie ten magiczny - ponadczasowy i  nieodparty  - urok dawnej biżuterii z niezwykłym kunsztem i precyzją wykonania właściwą epoce, stylowi,  i starej Francji przede wszystkim. Najlepsze kruszce i kamienie,  subtelność i finezja projektu,  wysublimowanie i piękna linia kompozycji.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty