nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza srebrno-złota z diamentami starego szlifu- 0,85 ct - secesja, Wiedeń XIX/XX w.

Brosza srebrno-złota z diamentami starego szlifu- 0,85 ct - secesja, Wiedeń XIX/XX w.

sprzedany.png

BROSZA SREBRNO-ZŁOTA

KLASYKA WIEDEŃSKIEJ  SECESJI

Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU  0,85 CT - AUSTRO-WĘGRY, WIEDEŃ 1872-1922

 

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja. Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme belle epoque, będący swoistym przełomem w produkcji i stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą - jak żadna inna.

Estetyka i linia secesyjna, naśladując naturę i wszelkie formy roślinno-zoomorficzne, nadawała przedmiotom piękne, fantazyjne kształty. Secesja wypracowała charakterystyczne dla siebie środki wyrazu – linearyzm formy – giętka linia, jasne połyskujące barwy i ornamentykę inspirowaną naturą. Precjoza przybierały formy stylizowanych gałązek, pąków kwiatów, orchidei, stylizowanych dekoracyjnych liści połączonych z wijącymi się liniami,  pnącz, owadów – motyli, muszek, ważek - i stylizowanych postaci kobiecych.

 

Kwintesencję tego stylu, ze szczególnym podkreśleniem nadzwyczajnego charmu  - prezentuje ta unikalna brosza, w której w płynne, giętkie linie  kompozycji  zostały wpisane diamenty.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., brosza posiada komplet historycznych punc probierczych ówczesnych Austro-Węgier z okresu 1872-1922 na złoto pr. 4 /0,580/, z cechą miejską A- Wiedeń, /Urząd Probierczy w Wiedniu/.

Cechy bite na szpilce broszy oraz na haczyku/zapięciu, także częściowo czytelny monogram złotnika (?..)S.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych i fasetowych starych  o wymiarach 3,4 mm, 3,3 mm, 2,8 mm do 1,5mm - 0,8 mm.

Masa łączna 31 kamieni  - 0,85 ct. Barwa bieli - H-I, czystość VS do SI.

 

Masa broszy - 4,870 grama.

Wymiary - 3,3 cm szerokości x 2,8 cm długości.

Stan zachowania - wyjątkowo piękny - całość konstrukcji kompletna i oryginalna bez napraw czy przeróbek - zasługuje na szczególne podkreślenie.

Diamenty bez wtórnych uzupełnień, oryginalne zapięcie, szpilka - w wyśmienitym stanie.

Piękna, szlachetna patyna stwarzająca odpowiedni światłocień dla blasku diamentów - szczególnie  efektowna w takiej kompozycji całości i przy połączeniu srebra ze złotem różowym, w starym, ciepłym głębokim odcieniu.

 

Klasyka i kwintesencja secesyjnego piękna w wydaniu starego Wiednia przełomu wieków XIX/XX., w oryginalnej i niepowtarzalnej formie - kunszt wykonania z subtelnością i finezją projektu na pierwszym planie. Urzeka pięknem linii  i wyrafinowaniem kompozycji, kobiecością i delikatnością, prezentując jednocześnie nieodpartą urodę dawnego diamentu - prawdziwego, bez makijażu.

 

Zachwyca spójnością projektu, świetnie wyważoną formą i gabarytami pozwalającymi na codzienne noszenie; egzemplarz pełen niezwykłego wdzięku i charmu  z wyraźnym duchem epoki i magią stylu, a jednocześnie ponadczasowy w charakterze i urodzie. Całość zdecydowanie piękniejsza na żywo.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty