nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza złota z brylantami starego szlifu i perłami głębinowymi - XIX/XX w.

Brosza złota z brylantami starego szlifu i perłami głębinowymi - XIX/XX w.

sprzedany.png

BROSZA ZŁOTA Z PERŁAMI GŁĘBINOWYMI I BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU

XIX/XX W.

 

Biżuterią  wyrażano różnorodne emocje, począwszy od miłości  - tej symboliki w nurcie sentymentalnym mamy najwięcej - poprzez przyjaźń, macierzyństwo, żałobę czy patriotyzm; to  także pamiątki grand tour. W każdym przypadku przesłanie było romantyczne, a motywy i formy jubilerskie - nierzadko czarujące.

 

Przykładem takim niech będzie ta, pełna wdzięku, brosza wykonana w złocie próby 0,750, lutowie częściowo metalowe.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., prawdopodobnie Francja.

 

Zdobienie - perły głębinowe, diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych o masie łącznej 0,32 ct, biel I /Top Crystal+/, czystość Si do P.

 

Masa broszy - 5,570 grama.

Wymiary - 3,2 cm długości x 2 cm szerokości.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, zarówno jeśli idzie o kamienie, jak i całość konstrukcji. Zabezpieczenie w formie agrafki z łańcuszkiem. /zdejmowanym ze szpilki broszy/.

 

Brosza, wpisując się w nurt sentymetalizmu, zachwyca niezwykle urokliwą formą. Wyraża symbolikę miłości poprzez  połączone kręgi wiecznej miłości skomponowane z głębinowych pereł  z  - dodającymi wyrafinowanego smaku i wdzięku całości - naprzemiennie ułożonymi diamentami, mającymi wzmacniać przekaz emocjonalny i  więź z obdarowaną.

 

Próżno szukać tak wspaniałej symboliki, formy i wykonania, a także kamieni, wśród współcześnie produkowanych wyrobów biżuteryjnych.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty