nowosci

Archiwum Biżuterii

Brosza ze srebra złoconego z emaliowanymi niezapominajkami - Austro-Węgry, Wiedeń XIX w.

Brosza ze srebra złoconego z emaliowanymi niezapominajkami - Austro-Węgry, Wiedeń XIX w.

sprzedany.png

BROSZA ZE SREBRA ZŁOCONEGO  Z NIEZAPOMINAJKAMI W EMALII

WIEDEŃ XIX W.

 

Unikalny egzemplarz broszy, wykonany w srebrze złoconym.

 

Czas powstania/pochodzenie - ostatnia ćwierć XIX w., punce probiercze ówczesnej monarchii austro-węgierskiej w pełnym zestawie - próba na srebro 0,800 z literówką A - Wien na zapięciu broszy oraz inicjały złotnika, na odwrociu konstrukcji kokardy sygn. patent, na koluszku elementu wiszącego dwukrotnie puncowane A.

 

Zdobienie -  emalia niebieska i żółta wiernie odzwierciedlająca kwiat niezapominajki.

 

Na szczególną uwagą zasługuje  zarówno unikalna postać broszy w formie plastycznej kokardki  zdobionej podwieszanymi wisiorkami i podwójnym oplotem filigranowym, jak i zdobienie kwiatem niezapominajki w postaci ręcznie wycinanych i stopniowanych wielkością kwiatuszków.

Każdy kwiat  jest oddzielnie mocowany w konstrukcji kokardy i zdobiony emalią wiernie  odwzorowującą kwiat niezapominajki - symbolu prawdziwej, nieprzemijającej  miłości.

 

Masa broszy - 6,27 grama, wymiary - szerokość 3,5 cm x długość 4,5 cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny, bez napraw, sprawne zapięcie, czytelne ocechowanie, nieznaczne ubytki w emalii na 3 kwiatuszkach, bez wpływu na urodę broszy.

 

Jednostkowy egzemplarz historycznej, srebrnej biżuterii starego Wiednia, użytkowej, w pięknym stanie i bardzo unikalnej formie, jak i zdobieniu, z tego okresu i z pełnym ocechowaniem monarchii austro-węgierskiej niezwykle  trudnej  do pozyskania.

Dedykuję szczególnie miłośniczkom niepowtarzalnych, oryginalnych XIX w. sreberek,  z klimatem, duszą i pięknem dawnej jubilerskiej roboty.

 

 Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty