nowosci

Archiwum Biżuterii

Diamentowo-rubinowe serce - XIX/XX w.

Diamentowo-rubinowe serce - XIX/XX w.

sprzedany.png

ZŁOTY WISIOREK W FORMIE SERCA - ROZETY DIAMENTOWE I RUBINY

XIX/XX W.

 

Urokliwy wisiorek w formie serduszka wykonany w złocie próby 0,585, oprawa kamieni - srebro. Łańcuszek nie jest przedmiotem sprzedaży.

 

Czas powstania  - przełom XIX/XX w., wisiorek wpisuje się w nurt biżuterii historycznej w jej odmianie sentymentalnej, i to jeśli idzie o formę jubilerską - serca - jak i użyte kamienie i ich symbolikę - diamenty jako symbol wiecznej miłości, w które wpisano naturalne rubiny tworzące  motyw koniczyny.

 

Motyw koniczynki był bardzo popularny  i modny w XIX i na początku XX w. Do celtyckiego motywu koniczyny chętnie nawiązywano, bo uważano ją,  wzorem Celtów,  za roślinę magiczną, symbol szczęścia. Koniczynki często święcono i skrywano w medalionach i pierścieniach  - sekretnikach,  często także stosowano ten motyw w postaci zielonej emalii  zdobiącej biżuterię lub układano na ten wzór kamienie kolorowe, jak w tym wisiorku, gdzie kolorystyka rubinów świetnie kontrastująca z diamentami,  jeszcze bardziej wzmacnia przekaz emocjonalny.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach rozetowych - masa łączna 0,60 ct, biel I-J, czystość SI.

Rubiny naturalne fasetowane.

Kamienie w oprawach pave, rozety diamentowe z właściwym tylko sobie, subtelnym blaskiem i połyskiem, podkreślonym patyną srebrnych opraw, doskonale eksponują intensywną barwę rubinów.

 

Masa wisiorka - 2,910 grama.

Wymiary - ok. 1,5 cm x 1,3 cm, długość z zawiesiem - 2,1 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, kamienie bez ubytków czy uszkodzeń, całość konstrukcji w pięknym stanie.

 

Ponadczasowy motyw serca i symbol miłości - w niezwykle subtelnej i delikatnej kompozycji - acz doskonale widocznej poprzez takie połączenie kamieni i formę. Egzemplarz jednostkowy z najbardziej uniwersalnym przesłaniem, emanujący wdziękiem i magią rzeczy dawnej.

 

Serduszko jest znacznie delikatniejsze na żywo - podkreślam to szczególnie.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty