nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki srebrno-złote z brylantami i diamentami starego szlifu, secesja, Wiedeń XIX/XX w.

Kolczyki srebrno-złote z brylantami i diamentami starego szlifu, secesja, Wiedeń XIX/XX w.

sprzedany.png

KOLCZYKI SREBRNO-ZŁOTE Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU 

 SECESJA - WIEDEŃ, AUSTRO-WĘGRY 1872-1922

 

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał  piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja.  Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme  belle epoque, będący swoistym przełomem w stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia  do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą  - jak żadna inna.

 

Wdzięk i nieodparty czar la belle epoque - w jej najpiękniejszym,  wiedeńskim wydaniu -  prezentują  te kolczyki, wykonane w złocie pr. 0,585 i srebrze próby ok. 0,800.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek XX w.,  okres i styl - secesja.

Ocechowanie - komplet punc probierczych ówczesnej monarchii Austro-Węgierskiej z okresu 1872-1922, na złoto pr. 4, /0,585/, z literówką miasta A - Wien.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach - brylantowym i raut  - 12 sztuk /2,7 mm do 1,3 mm/  o masie łącznej 0,42 ct , bieli H /Wesselton/, czystości VS do SI.

 

Brylancja i życie diamentu doskonale widoczne,  podkreślone patyną srebrnych, prostych opraw cargowych, stwarzających odpowiedni światłocień dla blasku kamieni, jak i niezwykle oryginalną kompozycją całości. 

 

Kolczyki zachwycają nie tylko urodą diamentu w srebrze, ale przed wszystkim  kompozycją i formą całości - secesyjnych "ósemek", prezentując estetykę właściwą dla stylu secesji wiedeńskiej - stonowaną,  czystą,  w dość prostej  i  subtelnej postaci, z zachowaniem  linearyzmu formy -  giętkiej linii i niezwykle kobiecym wyrazie

 

Masa kolczyków - 4,210  grama, wymiary - szerokość max - 9  cm, długość całego kolczyka - 3,8 cm. Diamenty w oprawie - 4,5 mm - 3,7 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, zarówno  całość konstrukcji, jak i kamienie oraz zapięcia zachowane wyśmienicie; czytelne ocechowanie.

 

Reprezentatywny przykład dawnego kunsztu jubilerskiego,  łączącego ogromny urok z precyzją wykonania, wyraźny klimat epoki, dusza i historia rzeczy dawnej, delikatność i finezja kompozycji, wreszcie - piękno kobiece, pełne subtelności.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty