nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki - złoto, perełki i AMETYSTY - OK. 1860/70 r.

Kolczyki - złoto, perełki i AMETYSTY  -  OK. 1860/70  r.

sprzedany.png

XIX W. KOLCZYKI Z AMETYSTAMI I PEREŁKAMI

 

Kolczyki z  II połowy XIX w., ok. 1860-70, wykonane w całości ręcznie w złocie próby 0,583, badane, dolne wiszące elementy złoto polerowane, górne kokardki cyzelowane i dukatowane.

 

Styl historyczny  II połowy XIX w., nawiązujący do klasycyzującego empiru - charakterystyczne dla epoki połączenie kamieni - naturalne ametysty fasetowane na formie łezki oraz półperełki głębinowe.  Ametysty w filigranowej dukatowanej oprawie. Całość  niezwykle subtelna, delikatna i bardzo kobieca, romantyczna.

 

Masa kolczyków -3.270 grama. Obok niepowtarzalnego i unikalnego już dziś piękna kolczyki prezentują absolutnie rewelacyjny stan zachowania - oryginalny w całości z epoki, oryginalne zapięcia, kamienie, nieuszkodzona konstrukcja i złoto.

Wymiary - długość całego kolczyka - 4,2 cm, szerokość - 1,1 cm.

 

XIX w. historyczne egzemplarze  - jednostkowe i niepowtarzalne - z kunsztem dawnego złotnictwa - doskonale odnajdują  się i dzisiaj  - w kontekście modnej obecnie biżuterii i lansowanych stylów  -  ponadczasowe i bardzo piękne, szczególnie w połączeniu z naszyjnikiem i bransoletkami ametystowymi.

Myślę, że koneserki dawnego ametystowego piękna powinny czuć się ukontentowane:-)

 

 Estymacje ametystowej biżuterii antykwarycznej zobaczą Państwo  np. tutaj: georgianjewelry.com 

oraz tutaj:

Amethyst Antique Earrings