nowosci

Archiwum Biżuterii

Kolczyki z ametystami i diamentami, Austria, Wiedeń lata 1920/30

Kolczyki z ametystami i diamentami, Austria, Wiedeń lata 1920/30

sprzedany.png

KOLCZYKI  Z BIAŁEGO ZŁOTA Z AMETYSTAMI

I DIAMENTAMI

AUSTRIA,  WIEDEŃ  LATA 20/30  XX W. 

RARE

 

Kolczyki wykonane w białym złocie pr. 0,585.

Czas powstania/pochodzenie: komplet punc probierczych Austrii stosowanych od roku 1922, z ozn. W -Wienwykonanie - przełom l. 20-30. XX w. 

 

Zdobienie: ametysty naturalne w szlifach fasetowych - okrągłych oraz brioletty,  diamenty naturalne w szlifach rautów  - 12 sztuk - o masie 0,10 ct. H/SI. 

 

Masa kolczyków - 7,140  grama, wymiary - ametysty okrągłe 8 mm średnicy,  z oprawą  9 mm, brioletty - 2,3 cm długości x 1 cm szerokości max.  Długość całego kolczyka - 4,2 cm. 

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, pięknie zachowane kamienie jak i oprawy, sprawne oryginalne zapięcia. Jedynie jedna brioletta posiada na odwrociu maleńkie,  widoczne pod lupą "szczypnięcie", zupełnie niewidoczne w noszeniu.

 

Ponadczasowa, zachwycająca kobiecością, klasyka w najpiękniejszej formie ametystowych briolett.  Kolczyki wyrafinowanej urody, wysublimowane, z pięknem ametystu na pierwszym planie, doskonale wyeksponowanym zarówno przez  taki rodzaj szlifu, jak i kunsztowne oprawy, gdzie diamenty są tylko dodatkiem.

Ametysty czyste, prawdziwe, nie modyfikowane - co zawsze szczególnie podkreślam, tego typu kamienie, włączając w to także diamenty, spotkać już możemy tylko w dawnej bizuterii. 

 

Kolczyki zupełnie niespotykane na rynku antykwarycznym, tu nadto z ocechowaniem starego Wiednia okresu art deco.  Niezwykle rzadka klasyka ametystowa,  doskonała na co dzień.

 

Kolczyki z ekspertyzą biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty