nowosci

Archiwum Biżuterii

BIEDERMEIER - złoto i perełki, naszyjnik z ok 1840-60 r.

BIEDERMEIER - złoto i perełki, naszyjnik z ok 1840-60 r.

sprzedany.png

ZŁOTY NASZYJNIK Z OKRESU BIEDERMEIER - OK. 1840 - 1860

 

Katalogowy naszyjnik  z okresu biedermeier, ok. 1840-60, wykonany ręcznie w złocie próby 0,585, badanym, w reprezentatywnej dla epoki technice ( złoto tzw. dęte) jak i stylu.

Pełna plastyka formy,  repusowane i cyzelowane elementy florystyczne, w ujęciu naturalistycznego realizmu - kwiaty i liście  wiernie oddające otaczającą nas rzeczywistość, motyw kwiatowy - złoto dukatowane.

Masa naszyjnika - 14.880 grama, wymiary - element centralny - 4 cm szerokości x 5,5 cm długości z dekoracyjnym motywem wiszącym, długość całego naszyjnika - 38,5 cm.

 

Stan zachowania - przepiękny - naszyjnik zachowany jest w doskonałym stanie, bez żadnych zastrzeżeń, co jest niezmiernie rzadkie w tego typu biżuterii - i to zważywszy zarówno na wiek  jak i technikę wykonania. Wszystkie elementy oryginalne, kompletne, zachowane w idealnym stanie.

Oryginalna długość i zapięcie.

 

Wspaniały, klasy muzealnej, bardzo rzadko już dziś spotykany egzemplarz historyczny, przykład niezwykłego kunsztu złotniczego, delikatności i subtelności wykonania, nadto w idealnym stanie zachowania.  Dla koneserek tematu, miłośniczek XIX w. unikalnych egzemplarzy  historycznej biżuterii - rarytas.  

Szczególnie z kolczykami kwiatowymi lub wężowymi, świetnie wpisują się w lansowany i modny  obecnie antyczny złoty look.