nowosci

Archiwum Biżuterii

Markiza z brylantami starego szlifu - 1,50 CT i szmaragdem 1,50 CT - Austria, Wiedeń, lata 1920/30 -te

Markiza z brylantami starego szlifu  -  1,50 CT i szmaragdem  1,50 CT - Austria, Wiedeń,  lata 1920/30 -te

sprzedany.png

 MARKIZA Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU 1,50 ct  i  SZMARAGDEM,

AUSTRIA,  WIEDEŃ LATA 1920-TE 

 

Smaragdos, smaragdus, esmerald, smarati...Kamień bogini Izydy.

Największym powodzeniem szmaragdy cieszyły się w czasach Kleopatry, która miała ich ogromne kolekcje. Uważane były wtedy za klejnot Izydy, matki bogów, opiekującej się kobietami. Szmaragdowe amulety przyszłe matki wkładały do kolebki swych dzieci. Wielbicielem szmaragdów był również Aleksander Macedoński. W starożytnym Rzymie szmaragd przypisywany był bogini Wenus i uważany za atrybut miłości, zaś w połączeniu z diamentami nabiera jeszcze większej mocy.

Słynny zaręczynowy pierścionek w formie węża ofiarowany Królowej Wiktorii przez księcia Alberta zdobił  szmaragd. Hindusi właśnie szmaragd uważają za potężnie ochronny amulet życia, na najwyższym poziomie świadomości.

 

Ponadczasowe piękno karmazycji szczególnie urzeka, gdy połączyć diamenty ze szmaragdami.Pierścionek wykonany w złocie białym próby 0,585 w formie klasycznej markizy.

 

Czas powstania/pochodzenie - okres międzywojenny XX w.,   punce probiercze  Austrii od roku 1922 z literówką W - Wien  - punce na złoto pr.0,585,  cechy czytelne, dodatkowo także inicjały złotnika.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych brylantowych na starych owalach antic, oprawne  delikatne  cargi z drobnym perełkowaniem na brzegach, ręczna konstrukcja na bizie.

 

Masa  łączna brylantów  1,50 ct,  biel H-I,  czystość VS do SI,  bardzo dobre parametry; brylancja jest tutaj doskonała przy takich parametrach i rodzaju szlifu, ogień i życie diamentów bardzo piękne, kontrastujące z zieloną  barwą szmaragdu.

 

Szmaragd naturalny  w szlifie schodkowym na formie 8-kąta  ma masę 1,50 ct, piękne, głębokiej zieleni, wybarwienie, które trudno oddać na zdjęciach - zieleni właśnie szmaragdowej,  "morskiej",  z charakterystycznymi inkluzjami dodającymi niewątpliwego uroku - to ten rodzaj szmaragdowych inkluzji, które oddają charakter i niepowtarzalne piękno kamienia, i poprzez swoją specyfikę niejednokrotnie  podnoszą jego wartość, dzięki tworzeniu naturalnych i niepowtarzalnych wzorów.

 

Szczególnie, jeśli są to inkluzje o miękkim, omszałym wyglądzie, jak w tym szmaragdzie właśnie, które tworzą w jego wnętrzu struktury  przypominające niewielkie ogrody. Takie inkluzje noszą nazwę „jardin". 

Poprzez „jardin” szmaragd zyskuje głębię barwy  i oglądając go pod światło widzimy tu różne tonacje szmaragdowej  i bardziej morskiej zieleni,  także w połączeniu z inkluzjami maleńkich  rozproszonych kryształków.

W miejscu inkluzji widoczny pod lupą  naturalny niedoszlif.


Masa pierścionka - 3,070 grama, wymiary - 1,7cm x 1,5 cm, rozmiar jubilerski - 17,  średnica wewnątrz szyny - 18 mm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki, kamienie jak i całość konstrukcji w wyśmienitym, bez żadnych zastrzeżeń stanie.

 

Klasyka dawnej biżuterii, jeśli idzie o  pierścionki; ponadczasowa markiza, w dalszym ciągu niezastąpiona, tu w doskonałej ręcznej pracy  - kunsztownie wykonana, prawie niewidoczna oprawa kamieni,   naturalny, nie modyfikowany, piękny szmaragd i nieprzemijający urok  tego typu biżuterii.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty