nowosci

Archiwum Biżuterii

Naszyjnik platynowo-złoty typu negligee z brylantami i diamentami starego szlifu - secesja XIX/XX w., w oryginalnym etui

Naszyjnik platynowo-złoty typu negligee z brylantami i diamentami starego szlifu - secesja XIX/XX w., w oryginalnym etui

sprzedany.png

NASZYJNIK PLATYNOWO-ZŁOTY Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 0,60 CT

SECESJA, NIEMCY XIX/XX W.

 

Naszyjnik typu négligée wykonany w złocie pr. 0,585 oraz srebrze pr. 0,750 /oprawa diamentów/,  łańcuszek  - platyna pr. 0,900 z irydem 0,100.

 

Naszyjnik  typu "négligée" to typ łańcuszka,  na którym zawieszony jest element, z którego zwisają dwie ozdoby, zazwyczaj w kształcie kropelek, zawieszone na nierównych długościach. Wisiorki te były modną ozdobą w epoce edwardiańskiej. Noszono je na co dzień, ponieważ były skromniejsze niż inne naszyjniki wysadzane bogatymi kamieniami. Tutaj zazwyczaj kamień jest niewielki, a oprawa mniejsza i bardziej skromna.

Istnieją przeróżne wersje tego typu naszyjników, a przykładem "négligée" z belle epoque jest ten  urokliwy naszyjnik. 

 

Czas powstania/pochodzenie -  przełom XIX/XX w.,  pracownia jubilerska - C. Siegele, Berlin.

 

Okres  i styl secesji.

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja. Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme belle epoque, będący swoistym przełomem w produkcji i stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą - jak żadna inna.

 

Zdobienie - diamenty naturalne  - 26 sztuk -  w szlifach brylantowym starym - 3,8 mm, fasetowym starym oraz raut. 

Masa łączna diamentów - 0,60 ct. Biel H-I /Wesselton - Top Crystal/, czystość VS do SI.

 

Masa naszyjnika - 4,240 grama, wymiary - element dekoracyjny 4 cm długości, szerokość na poziomie podwieszanych wisiorków - 1 cm. Długość użytkowa - 43 cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry,  zarówno konstrukcji, jak i kamieni. Etui skórzane zachowane w bardzo dobrym stanie, wyłożone jedwabiem i fioletowym aksamitem.

 

Naszyjnik wyjątkowej, oryginalnej urody  i  czaru dawnej  biżuterii w formach secesji - kwintesencja kobiecości,  wdzięku i piękna starego diamentu.  Zdecydowany klimat epoki i nieprzemijające piękno biżuterii ponadczasowej. Delikatność i finezja kompozycji, wreszcie - piękno kobiece, pełne subtelności.

 

Wart podkreślenia jest także fakt zachowania się naszyjnika w oryginalnym etui i w bardzo dobrym stanie - tego typu cacka ze szczególnym upodobaniem  przerabiano na kolczyki. 


Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych z listy biegłych sądowych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty