nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek art deco - karneol i diamenty - lata 30/40. XX w.

Pierścionek art deco - karneol i diamenty - lata 30/40. XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK ART DECO - KARNEOL I DIAMENTY STAREGO SZLIFU

LATA 30./40. XX W.

 

Klasyka estetyki art deco lat 30./40. XX w., pierścionek wykonany w złocie próby 0,585, oprawa kamienia - platyna.

 

Czas powstania/ocechowanie  - I połowa XX w., przełom lat 30/40., wewnątrz szyny bity monogram złotnika KN i cecha złota.

Zdobienie - dość rzadki w tego typu biżuterii karneol - szlif szmaragdowy - doskonale wkomponowany w art decowską przestrzenną i geometryczną formę pierścionka, oprawny w platynowe krapy, z diamentowymi akcentami ujętymi w półkolistej konstrukcji. Całość łączy się z prostą,  geometryczną bizą dodającą kompozycji lekkości i wyrafinowania.

 

Diamenty w szlifach starych brylantowych i fasetowych mają łączną masę ok. 0,23 ct,  barwa I, czystość SI.

 

Masa pierścionka - 6,740 grama.

Wymiary - karneol 1,45 cm x 1,1 cm, korona pierścionka - 1,5 cm x 1,8 cm. Rozmiar jubilerski - 17 /średnica wewnątrz szyny 18 mm/.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, w środkowej części szyny nieznaczny ślad po dawnej korekcie rozmiaru.

 

Pierścionek oddający klimat epoki i estetykę arts décoratifs poprzez prostą,  geometryczną formę  i przestrzenną konstrukcję złamaną ciepłą i dość intensywną - kontrastującą -  barwą karneolu w szlifie doskonale wpisującym się w całość.

 

______________________________________________________________________________________________

 

Karneol- odmiana chalcedonu, w starożytnym Egipcie był uważany za potężny amulet i nazywano go „Krwią Izydy” – miał on chronić zmarłych przed niebezpieczeństwami podziemnego świata. Podobnie jak inne czerwone kamienie stanowi doskonałe zabezpieczenie przed „złym okiem”.

 

Jednak przede wszystkim karneol to kamień energii i odwagi, kamień, który otwiera czakry. Jedną z cenniejszych cech tego kamienia, jest to, że łączy ciało z duszą i wprowadza równowagę pomiędzy tym, co duchowe, a tym co materialne.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty