nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek art deco z diamentami starego szlifu 0,85 ct i szmaragdami, Austria 1922-1925

Pierścionek art deco z diamentami starego szlifu 0,85 ct i szmaragdami, Austria 1922-1925

sprzedany.png

PIERŚCIONEK SREBRNO-ZŁOTY Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 0,85 CT i SZMARAGDAMI 

ART DECO, AUSTRIA, WIEDEŃ 1922-1925

 

Pierścionek wykonany w złocie próby 0,585 oraz srebrze - oprawa diamentów.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek lat 20. XX w., okres i styl art deco.

Pierścionek posiada punce probiercze Austrii na złoto pr. 0,585 z okresu  1922-1925 /rzadką/  z lit. W - Wien oraz częściowo czytelną cechę warsztatową.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych, fasetowych starych oraz raut.

Wymiary kamieni - 4,0 mm, 2,5 mm, 2,3 mm.

Masa łączna diamentów - 0,85 ct - /29 kamieni/. Biel H-I, czystość VS-SI-P.

Charakter całości, geometrię art deco i wyrafinowany smak tworzą szmaragdy naturalne w szlifach typowych dla epoki  - trapezowych -  o łącznej masie 0,80 ct.

 

Masa pierścionka - 3,780 grama.

Wymiary - korona 1,7 cm długości x 1,5 cm szerokości.

Rozmiar jubilerski - 19 /średnica mierzona wewnątrz szyny 18,70 mm/.

Stan zachowania - bardzo dobry, bez napraw czy uszkodzeń, całość konstrukcji w wyśmienitym stanie.

 

Istota stylu ponadczasowego,  niezwykle wyrazistego, pełnego  finezji i uroku, a jednocześnie nowoczesnego  i eleganckiego. Estetykę art deco wyrażały linie geometryczne, piękne proporcje całości z zachowaniem symetrii i szlachetności formy, jak w tym właśnie pierścionku.

Wysublimowany charakter pierścionka, barwne kontrasty kamieni  i niepowtarzalność łączą się z jakością i precyzją pracy jubilerskiej, jak i nieodpartym urokiem tego typu biżuterii.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

ART DECO

 

Jeśli jest w historii jakiś styl, który jak żaden inny, zawładnął masowo ludzką wyobraźnią, obejmując wszystkie dziedziny sztuki i który do dziś cieszy się niezwykłą popularnością, będąc obecnym także we wspołczesnym wzornictwie, to jest nim art deco.

Szczególnie mocno swoją obecność zaznaczył we wszystkich obszarach sztuki, w różnych formach, od lat 20-tych aż do połowy lat 60-tych XX w.

 

Lata 1920-te to także czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, obok drogocennych kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno diamentu, i stanowiące o jakości wyrobu - szczególnie platynę, która eksponowała kolor kamienia i blask diamentów.

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.

 

Estetyka art deco jest niezwykle wyrazista w charakterze, z dominantą geometrii i symetrii formy, wyrafinowanej prostoty w połączeniu z wysmakowaniem projektu i finezją.

 

Ponadczasowość, nowoczesność i szlachetność formy, ale i prostota, funkcjonalność  i nawiązanie do stylów klasycznych, a także wyrazistość tego stylu, piękne proporcje  i mistrzowskie wykonanie – to wszystko powoduje, iż jest to niezmiennie modna i zachwycająca biżuteria dla każdego bez  względu na wiek, najbardziej poszukiwana przez koneserów tematu. Wpisuje się doskonale w nowoczesne stylizacje, a jednak ma prawie 100 lat i ujmuje urokiem wiele młodych osób.  Elegancka nowoczesność Art Deco jest niezastąpiona.