nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek z brylantem w starym szlifie i diamentami, lata 1920/30-te

Pierścionek z brylantem  w starym szlifie i diamentami, lata 1920/30-te

sprzedany.png

PIERŚCIONEK Z DIAMENTAMI  STAREGO SZLIFU - OKRES MIĘDZYWOJENNY

 

Z okresu międzywojennego pierścioneczek  - śliczny, subtelny, bardzo delikatny - wysublimowany - proszę zobaczyć wszystkie zdjęcia, na końcu jest założony na dłoni, gdzie prezentuje tę subtelność właśnie - powiększenia odbierają filigranowość i delikatność  dawnej  roboty, lecz widzą Państwo stan zachowania  i wszystkie szczegóły jak pod lupą:-)

 

Małe cacuszko wykonane w całości ręcznie, w latach 1920/30 -tych,   w złocie  próby  0,585,  z centralnie oprawnym w białe złoto  -  diamentem   naturalnym w szlifie brylantowym starym oraz - w art decowskim klimacie - 6 naturalnych diamentów w szlifach starych fasetowych.

Brylant centralny w szatonowej, rozświetlającej go oprawie, mierzy - 3,75 mm,  ok. 0,20 ct, 

pozostałe - 1,4 - 1,3 mm.

Masa łączna  7  diamentów - 0,28 ct.

Barwa - Biel -H - Wesselton,  czystość VS do SI.

Diamenty o charakterystycznym tylko dla starych szlifów blasku i ogniu - mimo niewielkich gabarytów - doskonale widoczne, z piękną brylancją i życiem.

Masa pierścionka - 1.920 grama, rozmiar jubilerski - 10 - 10,5 (15,70 mm wewnątrz szyny).

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki, diamenty oryginalne bez współczesnych uzupełnień i żadnych zastrzeżeń. Etui nie jest przedmiotem sprzedaży.

 

Pierścionek z ogromnym urokiem dawnej bizuterii i starego diamentu, prosty,  z wdziękiem,  niezwykłą  delikatnością, w bardzo oryginalnym projekcie,  zdecydowanie jednostkowy i niepowtarzalny.

 

Dołączam ekspertyzę biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych  z listy biegłych sądowych - certyfikat nr  257 - A.