nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek platynowo-złoty, z brylantami starego szlifu i perłą, okres międzywojenny XX w.

Pierścionek platynowo-złoty, z brylantami starego szlifu i perłą, okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK PLATYNOWO-ZŁOTY 

Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU I PERŁĄ  -  OKRES MIĘDZYWOJENNY XX W. 

 

Pierścionek wykonany w złocie próby 0,585 oraz platynie, w reprezentatywnej dla epoki technice i formie klasycznej karmazycji diamentowo-perłowej.

 

Czas powstania -  okres międzywojenny XX w., początek lat 20-tych.

 

Zdobienie/technika - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych - 10 sztuk - o masie 0,50 ct oraz w szynie 4 diamenty w szlifie 8/8 starym o masie 0,04 ct; masa łączna wszystkich brylantów - 0,54 ct.  

Biel H /Wesselton/,  czystość VS do SI. 

 

Perła biała słonowodna, hodowlana. Ręczna konstrukcja na bizie, w połączeniu platyny ze złotem, grawerunek zarówno bocznych części szyny jak i całej szyny po obwodzie.

 

Piękna brylancja, diamenty żywe, z blaskiem i ogniem starych szlifów, oprawne w platynowe, delikatne - prawie niewidoczne -  cargi,  eksponujące brylanty,  szczególnie  w takim ułożeniu kamieni tworzących śliczną daisy.

Masa pierścionka - 2,190 grama, wymiary - korona 1 cm x 0,9 cm,  rozmiar jubilerski - 13 /średnica wewnątrz szyny - 16,67 mm/.

Stan zachowania - bardzo dobry, bez żadnych zastrzeżeń, diamenty oryginalne bez żadnych uszkodzeń czy wtórnych uzupełnień, całość konstrukcji w wyśmienitym stanie.

 

Na szczególną uwagę zasługuje jakość wykonania pierścionka - precyzja i dopracowanie każdego szczegółu, kunszt i klasa spotykane tylko w dawnej biżuterii.

 

Ponadczasowa klasyka tematu dawnej biżuterii z diamentami i perłami - niezwykle wdzięczna, urokliwa i w dalszym ciągu niezastąpiona.

 

Z urodą starego diamentu, prostą i skromną formą, doskonale przez to podkreślającą piękno diamentu, z  klimatem i czarem nieprzemijającym.  Piękno  wysublimowane,  zdecydowanie kobiece,  pełne subtelności.

 

Pierścionek z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty