nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek platynowo-złoty, z brylantami starego szlifu, FRANCJA, 1920/30

Pierścionek platynowo-złoty, z brylantami starego szlifu, FRANCJA, 1920/30

sprzedany.png

PIERŚCIONEK PLATYNOWO-ZŁOTY Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU, FRANCJA, 1920/30

 

Pierścionek ręcznej roboty w złocie próby 0,750 oraz platynie  0,950 - ocechowanie Francja po roku 1919, okres powstania - lata 1920/30 .

Punce probiercze Francji na złoto 0,750 i platynę - głowa orła i psa - widoczne na zdjęciach.

 

Klasyczna forma całości - w szatonowej oprawie diament naturalny  w starym szlifie brylantowym na formie starego owalu antic  - XIX w. "cushion", 

o wymiarach - 4,6 x 4,1 mm, masa 0,35 ct;

dodatkowo 2 naturalne diamenty w szlifach starych fasetowych.

Masa łączna diamentów - 0,40 ct.  Piękna biel H (Wesselton), czystość VS do SI.

 

Doskonała brylancja i  ogień kamieni - podkreślony platynową oprawą, do której dociera z różnych stron sporo światła, rozświetlając go pełnym blaskiem.

Brylancja tego kamienia, nadto  w takiej platynowej oprawie jest doprawdy wyjątkowa, i na tyle silna, że sprawia sporo trudności w zrobieniu nieblikowanego zdjęcia.

 

Masa pierścionka - 3.950 grama. Wymiary - front 8 mm x 1,2 cm w poziomie z bocznymi diamentami. Rozmiar jubilerski - 13 (16,67 mm wewnątrz szyny).

Stan zachowania - doskonały, w całości oryginalny. Bez żadnych zastrzeżeń. Brylant centralny idealny, bez żadnych wyszczerbień, skaz, uszkodzeń rondysty.

 

Pierścionek z nurtu ponadczasowej klasyki na wieki, w pięknym wykonaniu i najlepszych kruszcach, w najbardziej wdzięcznej formie całości - uroda dawnego diamentu doskonale wyeksponowana i widoczna.  Nadto z ocechowaniem starej Francji,  stanowi i doskonałą lokatę i  wymarzony prezent miłości:-)

 

Szczególnie polecam Państwu z kolczykami platynowo-złotymi,  Francja z przełomu XIX/XX w.,  tworzą razem doskonale dobrany  komplet z epoki,  zarówno jeśli idzie o formę, wykonanie i kruszcze, jak i historyczne szlify  diamentów i nieprzemijającą urodę.

 

Pierścionek z ekspertyzą biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.