nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek platynowo-złoty z brylantami starego szlifu - ART DECO - okres międzywojenny XX w.

Pierścionek platynowo-złoty z brylantami starego szlifu - ART DECO - okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK PLATYNOWO-ZŁOTY - Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU

ART DECO - OKRES MIĘDZYWOJENNY XX W.

RARE

 

Lata 1920-te to czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, obok drogocennych kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno diamentu i stanowiące o jakości wyrobu - szczególnie platynę, która eksponowała kolor kamienia i blask diamentów.

 

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.

 

Przykładem takiego kunsztu, jak i wyrafinowanego projektu, niech będzie ten pierścionek wykonany w platynie pr. 0,900 i złocie pr. 0,585, w latach 20/30 - tych XX w.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych: 7 sztuk - 3,4 - 3,3 mm do 2,35 mm i masie łącznej 0,70 ct, bieli H /Wesselton/, czystości SI

oraz diamenty w starych szlifach raut - 8 sztuk - 0,10 ct.

Masa łączna wszystkich diamentów - 0,80 ct.

 

Diamenty z pięknym życiem i ogniem starych szlifów, spotęgowanym platynową oprawą i zdobieniem millegrainem, szczególnie w tak oryginalnej kompozycji całości prezentują swoją urodę w pełnej krasie. Zdjęcia nie oddają ognia kamieni i odbierają subtelność roboty.

 

Masa pierścionka - 4,070 grama, wymiary - 2,4 cm x 0,9 cm szer. w części górnej, 1,2 cm szer. w części środkowej na poziomie trzech brylantów.

 

Rozmiar jubilerski - 14-14,5 /średnica wewnątrz szyny - 17,20 mm/.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki, diamenty bez wtórnych uzupełnień, całość konstrukcji bez żadnej ingerencji w substancję zabytkową czy napraw.

 

Pierścionek prezentuje zarówno kunszt i precyzję wykonania właściwe epoce, ale przede wszystkim zachwyca niezwykle piękną, oryginalną i wysublimowaną formą - niespotykaną, jednostkową kompozycją doskonale oddającą ducha epoki i prezentującą ponadczasowe, nieprzemijające piękno dawnej biżuterii.

Egzemplarz dla koneserów tematu - urzekający.

 

Pierścionek z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty