nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek złoto-srebrny z rozetami diamentowymi i ametystem - piękna markiza z pocz. XX w.

Pierścionek złoto-srebrny z rozetami diamentowymi i ametystem - piękna markiza z pocz. XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK SREBRNO-ZŁOTY Z ROZETAMI DIAMENTOWYMI 

I  AMETYSTEM - POCZ. XX W. 

 

Pierścionek wykonany w złocie próby 0,585 oraz srebrze /oprawa diamentów/, metale badane.

 

Czas powstania  - pocz. XX w., ok. 1900-1910.

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych rozet antwerpskich - o masie łącznej 0,50 ct /24 sztuki/, bieli H- /Wesselton/, czystości SI.

Ametyst naturalny - szlif fasetowy, masa  0,40 ct.

 

Diamenty z subtelnym, szlachetnym blaskiem i życiem właściwym rozetom, tu wyeksponowanym poprzez ułożenie kamieni i delikatną,  prawie niewidoczną oprawą pave w srebrze, jak i kontrastującym fiołkiem ametystu oprawnego w złote krapy. 

 

Zachwyca nie tylko kunszt pracy jubilerskiej, ale i  piękna, ponadczasowa forma piercionka w kształcie mandorli - klasycznej markizy, jednak z rzadko spotykanym w takiej postaci połączeniem kamieni - rozet diamentowych i ametystu,  wyjątkowo efektownym i eksponującym zarówno urodę dawnego diamentu i szlifu, jak i barwę ametystu.

 

Masa pierścionka - 2,650  grama, wymiary - korona 1,9 cm x 0,8 cm, rozmiar jubilerski - 17, średnica mierzona wewnątrz szyny - 18 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny, diamenty bez wtórnych uzupełnień, całość konstrukcji bez żadnych zastrzeżeń.

 

Markiza wyjątkowo subtelna, urzekająca formą -  mandorla, pięknie wysmuklająca dłonie -  jak i połączeniem kamieni; rzadko spotykana ponadczasowa klasyka z klimatem epoki, niezwykłym urokiem i kobiecością.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty