nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek z białego złota, art deco, z diamentami starego szlifu i szafirami, Austro-Węgry, 1901-1921

Pierścionek z białego złota, art deco, z diamentami starego szlifu i szafirami, Austro-Węgry, 1901-1921

sprzedany.png

PIERŚCIONEK Z BIAŁEGO ZŁOTA - Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU I SZAFIRAMI

ART DECO, AUSTRO-WĘGRY 1901-1921

 

Pierścionek wykonany w złocie białym, pr. 0,585.

 

Czas powstania/pochodzenie - ok. 1920 roku, pierścionek nosi ocechowanie  monarchii Austro-Węgierskiej z okresu 1901-1921 - cechy celne - punce wwozowe /na importy/ oraz inicjały złotnika, zaś stylistyka, forma jak i użyte kamienie, wyznaczają czas wykonania pierścionka  na samą końcówkę tej cechy.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach - brylantowym starym /centralny/ - ok. 0,10 ct -  oraz szlify rozety i 8/8 starym. /12 sztuk/.

Biel - H /Wesselton/, czystość - SI. 

Szafiry - w szlifach geometrycznych  - bagiet.  I to one nadają  charakter i smak całości, podkreślając oryginalną formę i klimat art decoratifs całości. Konstrukcja na bizie.

 

Masa pierścionka - 1,870 grama.

Wymiary  - korona 1,6 cm x 1 cm, rozmiar jubilerski - adekwatny do delikatności i subtelności kompozycji:-) - 9,5 / średnica mierzona wewnątrz szyny - 15,5 mm./

Stan zachowania - bardzo dobry,  oryginalny z epoki, bez uszkodzeń, ubytków, całość konstrukcji bez zastrzeżeń.

 

Pierścionek łączy w sobie precyzję pracy jubilerskiej z urodą starego diamentu i niezaprzeczalnym urokiem biżuterii tego okresu. Prezentuje piękno kobiece i subtelne, z historią i wdziękiem,  acz doskonale odnajdujące się we współczesnych stylizacjach ze względu na prostotę formy, funkcjonalność   i elegancką nowoczesność  art deco. 

 

Właśnie ta wyrazistość tego stylu, jak i piękne proporcje, geometria i symetria formy poprzez użycie kontrastujących  szafirów,   to wszystko sprawia, że elegancka nowoczesność art deco jest do dzisiaj niezastąpiona.

 

Zakup z  certyfikatem  biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty