nowosci

Archiwum Biżuterii

Pierścionek z diamentami starego szlifu i perełkami głębinowymi, XIX/XX w.

Pierścionek z diamentami starego szlifu i perełkami głębinowymi, XIX/XX w.

sprzedany.png

PIERŚCIONEK ZŁOTY XIX/XX W., Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU

I PEREŁKAMI GŁĘBINOWYMI

 

Pierścionek złoty z końca XIX w., ręcznej roboty - bardzo rzadkiej konstrukcji szyny - identycznej jak obręcz bransolety -  z naturalnymi diamentami i perełkami głębinowymi. Złoto pr. 0,585, badane.

 

Zdobienie perełkami głębinowymi i diamentami starego szlifu - fasetowy stary na formie starego owalu,  o masie  - 0,26 ct - biel I (Top Crystal+), czystość SI. Diamenty o pięknym życiu i ogniu starych szlifów, w delikatnych oprawach, doskonale harmonizują  z perełkami w naprzemiennie ułożonym motywie palmety.

 

Masa pierścionka - 1.960 grama, wymiary - front 1,1 cm, rozmiar jubilerski -14 - 14,5  (średnica wewnątrz szyny - 17,15 mm).

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny, zarówno diamenty jak i perełki bez uszkodzeń, w wyśmienitym stanie,  jak i konstrukcja całości.

 

Pierścionek wyjątkowo delikatny i subtelny,  bardzo rzadki w formie, z kunsztem dawnego złotnictwa i pięknym połączeniu diamentów i perełek. Egzemplarz z dużym wdziękiem dawnej biżuterii, zdecydowanie jednostkowy. Z tego samego warsztatu, co bransoleta z diamentem i perełkami - prezentuję razem na zdjęciu - tworzą  unikalny komplet z  epoki, także z medalionem-sekretnikiem.

 

Pierścionek z ekspertyzą  biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.