nowosci

Archiwum Biżuterii

Platyna, złoto i diamenty - ART DECO, 1920/30

Platyna, złoto i diamenty - ART DECO, 1920/30

sprzedany.png

PLATYNOWO-ZŁOTY PIERŚCIONEK Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU I DIAMENTAMI

ART DECO

 

Pierścionek z okresu art deco, wiernie oddający istotę tego stylu - nie tylko w designie, ale także w użytych kruszcach - ulubionej przez jubilerów tego czasu platynie i złocie. (pr. 0,585).

 

W niezwykle efektownym, dekoracyjnym froncie, przypominającym stare koronki, osadzono trzy naturalne diamenty - o szlifie brylantowym starym oraz raut. Masa diamentów - 0,06 ct, biel piękna H-I, czystość SI.

Precyzyjna oprawa diamentów w platynie, dekoracja millegrainem, subtelny, koronkowy ażur, stanowią o niezwyklej urodzie tego pierścionka i tworzą wyraźny klimat epoki.

 

Masa pierścionka - 2.750 grama, wymiary - front 2 cm x 1,1 cm, rozmiar jubilerski - 16 (średnica 17,67 mm wewnątrz szyny).

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki, bez żadnych zastrzeżeń.

 

Polecam szczególnie z kolczykami platynowo-złotymi art deco oraz bransoletką - doskonale dobrany komplet z epoki, idealny na co dzień.

 

To kwintesencja stylu art deco - ponadczasowosć, nowoczesność i szlachetność formy, ale i prostota, wyrazistość, piękne proporcje i mistrzowskie wykonanie.

 

Ponadczasowa klasyka art deco jest niezmiennie modna i poszukiwana przez koneserów tematu, doskonale wpisuje się w dzisiejsze czasy; elegancka nowoczesność art deco jest niezastąpiona.

 

Pierścionek z ekspertyzą biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych z listy biegłych sądowych.