nowosci

Archiwum Biżuterii

Platynowo-złota bransoleta z brylantem starego szlifu - art deco - okres międzywojenny XX w.

Platynowo-złota bransoleta z brylantem starego  szlifu - art deco - okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

PLATYNOWO-ZŁOTA BRANSOLETA Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU

ART DECO LATA 20/30-TE XX W.

 

Bransoleta wykonana w złocie pr. 0,585 oraz platynie.

 

Czas powstania/pochodzenie - lata 20/30-te XX w, okres i styl art deco. Austria Lub Niemcy.

Zdobienie - diament naturalny w szlifie brylantowym starym - masa 0,05 ct, biel I /Top Crystal+/, czystość SI. Oprawa w korny, w platynie, która doskonale podkreśla blask i życie brylantu.

 

Front bransolety utrzymany w kwintesencji stylu art deco, brylant w geometryzującej formie oprawy, złamanej subtelną ażurową dekoracją frontu zdobioną millegrainem i drobnym perełkowaniem na brzegach.

 

Masa bransolety - 6,230 grama, wymiary - front z brylantem 7 mm szerokości, dalej od 5 mm do 2 mm szerokości ogniw. Owal po zamknięciu bransolety - 5,9 cm x 5,2 cm, idealna i na szczupły i na średni nadgarstek.

 

Na szczególną uwagę zasługuje oryginalna i niespotykana konstrukcja bransolety, inna od typowych dla tego stylu i okresu, która składa się z ruchomych owalnych ogniw tworzących jednak po zamknięciu niezwykle delikatną cienką, płaską obręcz, na tyle jednak ruchomą i miękką, że doskonale układa się na nadgarstku. Całość jest nadzwyczaj subtelna.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, bez napraw i uszkodzeń, sprawne zapięcie.

 

Piękny przykład biżuterii art deco - w projekcie, klasie wykonania, doborze kamieni i kruszców. Bransoleta doskonała na co dzień, niezwykle delikatna i dyskretna, emanuje subtelnością i kobiecością.

Prostota, elegancja i funkcjonalność art deco. Jeśli do tego dodamy wyrazistość tego stylu, piękne proporcje i mistrzowskie wykonanie to mamy klasykę ponadczasową - na zawsze.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty