nowosci

Archiwum Biżuterii

Platynowy pierścionek art deco z brylantem starego szlifu i szafirami, okres międzywojenny XX w.

Platynowy  pierścionek art deco z brylantem starego szlifu i szafirami, okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

PLATYNOWY PIERŚCIONEK Z BRYLANTEM  STAREGO SZLIFU

I SZAFIRAMI,  ART DECO, LATA 30. XX w.

 

Najszlachetniejszy z kamieni, najdroższy twór natury -  diament, regina gemmarum, najpiękniej i najpełniej prezentuje swoje wszystkie blaski w platynie, która uważana jest za symbol splendoru, dostojeństwa, luksusu. Szczególnie, jeśli dodamy do tego formy i cechy biżuterii okresu art deco, kiedy to nastąpił triumfalny powrót platyny,  a diamentowa biżuteria  z jej udziałem stała się symbolem epoki.

 

Pierścionek wykonany w platynie próby 0,950. 

Czas powstania/pochodzenie - okres międzywojenny XX w., początek lat 30-tych,  prawdopodobnie Francja.

Okres i styl  art deco.

 

Zdobienie - diament naturalny w szlifie brylantowym starym  o masie 0,38 ct  /4,5 mm x H 2,77 mm/.,  bieli - H /Wesselton/, czystości SI.


Doskonała brylancja, ogień i życie diamentu w tym szlifie - podkreślone  platynową, delikatną,  cargową oprawą oraz kontrastującymi szafirami  w szlifach  geometrycznych  /carre/, tak ulubionych przez jubilerów z tego okresu; to one właśnie decydują o klimacie oraz niezwykłym uroku i charakterze pierścionka.

 

Ażurowa biza. 

Masa pierścionka - 2,610  grama , wymiary -  korona pierścionka - 1 cm.

Rozmiar jubilerski - 13,5 - 14,  średnica wewnątrz szyny - 16,90 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, zarówno całość platynowej konstrukcji, jak i  brylant  i szafiry zachowane  w wyśmienitym  stanie.

 

Pierścionek prezentuje wyrafinowaną prostotę i klasyczną elegancję linii art deco - w kompozycji minimalistycznej, zdecydowanie ponadczasowej, łącząc precyzję pracy w platynie z urodą starego diamentu i niezaprzeczalnym urokiem biżuterii tego okresu. 

 

Piękno kobiece i subtelne, z historią i magią rzeczy dawnej, acz doskonale odnajdujące się we współczesnych stylizacjach ze względu na prostotę formy, funkcjonalność   i elegancką nowoczesność  art deco. 

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty