nowosci

Archiwum Biżuterii

Turkusowa karmazycja z brylantami starego szlifu - XIX/XX w.

 Turkusowa karmazycja z brylantami starego szlifu  - XIX/XX w.

sprzedany.png

TURKUS I BRYLANTY STAREGO SZLIFU - PIERŚCIONEK Z PRZEŁOMU XIX/XX W.

 

W II połowie XIX w., niezwykle modna była kombinacja turkusu lub opalu w formie kaboszona z diamentami w formie karmazycji, tak jak ten subtelny i niezwykle urokliwy pierścionek.

 

Przez cały XIX w.  turkusy  były modnymi ozdobami, szczególnie w nurcie biżuterii sentymentalnej. Kolor turkusów kojarzył się z niezapominajkami i w końcu same te kamienie stały się symbolem stałości uczuć i prawdziwej miłości.

 

Ten pierścionek, wykonany na przełomie XIX/XX w., w złocie próby 0,585, badanym, cechuje klasyczna, ponadczasowa forma całości.

Konstrukcja na ażurowej bizie, front  ozdobiony  naturalnymi  diamentami w szlifie brylantowym starym  - o masie łącznej 0,40 ct ,  pięknej bieli H-I (Wesselton-Top Crystal), czystości VS do SI.

Diamenty o wysokich fasetach korony, z doskonałą brylancją starych szlifów, idealnie podkreślają  piękno turkusu -  tu "kamień niebios " o najpiękniejszym błękitnym wybarwieniu.

Delikatna  szyna, z subtelnym zdobieniem, eksponuje  wysublimowane piękno pierścionka.  Zaś dzięki owalnej formie pierścionek doskonale prezentuje się na dłoni, wydłużając i wysmuklając palce.

 

Masa pierścionka -  2.480 grama, wymiary - 1,1 cm x 0,85 cm, rozmiar jubilerski - 15 ( średnica wewnątrz szyny - ok. 17,40 mm).

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki,  brylanty bez wtórnych uzupełnień  i uszkodzeń.

 

Klasyczne, ponadczasowe - i najbardziej kobiece piękno, jeśli idzie o pierścionki -  tu w rzadkim połączeniu brylantów z  turkusem, co poprzez jego symbolikę, całość czyni jeszcze bardziej romantyczną. 

Delikatne, subtelne wykonanie - ogromny urok i wdzięk, także przez skromne, acz doskonale wyważone gabaryty  - proszę zerknąć na zdjęcia założonego pierścionka - powiększenia odbierają filigranowość i lekkość roboty jubilerskiej.

 

Miłośniczkom dawnej, oryginalnej biżuterii - w tym połączeniu kamieni już rzadko występującej - piękna i magii starego brylantu - szczególnie  polecam to niezwykłe cacuszko.

Panom zaś - na najlepszy prezent miłości - z duszą i tajemnicą, jaką tylko tak wiekowa biżuteria mieć potrafi.

 

Pierścionek z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.