nowosci

Archiwum Biżuterii

WIEDEŃ - II połowa XIX w., kolczyki złoto-srebrne z diamentami starego szlifu

WIEDEŃ - II połowa XIX w., kolczyki złoto-srebrne z diamentami starego szlifu

sprzedany.png

WIEDEŃ - II POŁOWA XIX W. - KOLCZYKI ZŁOTO-SREBRNE

Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU

 

Kolczyki ręcznej roboty w złocie pr. 0,585 oraz srebrze 0,750 - badane i cechowane - punce Austro-Węgier z okresu 1872-1922 - na obydwu uszkach, okres powstania - II połowa XIX w.

 

Kolczyki w modnym już w końcówce XIX w.  stylu secesyjnym - tu niezwykle subtelnym i delikatnym w postaci stylizowanych listeczków.

 

W kolczykach  oprawiono 10 naturalnych diamentów - szlify rozety i rautu -

masa łączna 0,30 ct, biel H-I (Wesselton-Top Crystal), czystość SI. 

Niezwykle trudno uchwycić na zdjęciach ten piękny, charakterystycznym tylko dla tych dawnych szlifów diamentowy blask - tu jeszcze podkreślony lekką patyną srebra.

 

Masa kolczyków - 3.510 grama, wymiary - 2,7 cm długości x 0,8 cm szerokości.

 

Stan zachowania - bardzo dobry - w całości oryginalny z epoki, diamenty bez wtórnych uzupełnień, uszkodzeń, sprawne zapięcia. Etui nie jest przedmiotem sprzedaży.

 

Kolczyki w niezwykle urokliwej formie całości, z ogromnym wdziękiem XIX w.  wiedeńskiej secesji, wysublimowane, bardzo kobiece, a jednocześnie proste i skromne - i w tym właśnie ta ponadczasowa uroda. Rzadkie w takiej formie - oryginalne, unikalne i ciągle nieprzemijające piękno.

 

Załączam ekspertyzę biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Kolczyki są zdecydowanie piękniejsze i delikatniejsze niż na zdjęciach - powiększenia odbierają filigranowość roboty, zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć, szczególnie  kolczyków założonych.