nowosci

Archiwum Biżuterii

WIEDEŃSKA SECESJA - broszowisior z diamentami starego szlifu - XIX w. - w komplecie z KLUCZYKIEM!

WIEDEŃSKA SECESJA - broszowisior z diamentami starego szlifu -  XIX w. - w komplecie z KLUCZYKIEM!

sprzedany.png

BROSZOWISIOR - AUSTRO-WĘGRY,  WIEDEŃ  - II POŁOWA XIX W.,

SECESJA, W KOMPLECIE Z KLUCZYKIEM - RARE

 

Broszowisior srebrno-złoty, wykonany w ostatniej ćwierci XIX w., w złocie próby 0,583,  oprawa diamentów w srebrze, ocechowany - punce probiercze Austro-Węgier od 1872 r., ze znacznikiem miasta A- Wiedeń.

 

Klasyczna wiedeńska secesja lat 80-90-tych XIX w., w formie charakterystycznej dla funkcjonalizmu biżuterii tego okresu - w postaci broszowisiora z odkręcanym elementem zapięcia broszy i zachowanym srebrnym kluczykiem do odkręcania, co jest absolutną rzadkością. 

Pokazuję na zdjęciach założoną szpilkę broszy oraz odkręcony element - kluczyk nakładamy w dwa  wycięcia  widoczne na szpilce - i przykręcamy.

Łańcuszek platynowy, oryginalny.

 

W broszowisiorze oprawiono 36 naturalnych diamentów - szlify brylantowe stare - 3,8 mm, 3,7 mm, 3,2 mm, 1,7 mm,

o masie łącznej - 1,00 ct.

Biel piękna - H-I, czystość VS do SI. Diamenty o wspaniałym życiu i ogniu starych szlifów, doskonałej brylancji;  patyna dająca odpowiedni światłocień dla diamentowego blasku  i podkreślająca go wspaniale.

 

Masa broszowisiora - 8.770 grama, wymiary  -  element centralny 3,3 cm długości x 2,3 cm  szerokości, długość/obwód ponad pojedyńczym brylantem w łańcuszku  - 51 cm.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny, diamenty  pięknie zachowane, jak i całość konstrukcji.

 

Katalogowy przykład wiedeńskiej secesji, klasyka belle epoque, linearyzm formy – giętka linia, projekt doskonale wyważony,  z najwyższą wartością artystyczną i niezwykłym kunsztem  wykonania. Wyraźny klimat epoki, piękno wyrafinowane, kobiece i pełne subtelności, nadto z ogromną urodą dawnego diamentu i niezwykle urokliwym kluczykiem - unique.

 

Dedykuję nie tylko koneserkom secesji - ale i wyjątkowej,  dawnej biżuterii z duszą  i historią, jak i klasą i mistrzostwem dawnego złotnictwa wiedeńskiego.

 

Ekspertyza biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów jest dołączona do zakupu.