nowosci

Archiwum Biżuterii

Wisior srebrno-złoty z brylantem starego szlifu - 1,50 CT - i diamentami 0,70 ct, art deco, okres międzywojenny XX w.

Wisior srebrno-złoty z brylantem starego szlifu - 1,50 CT - i diamentami  0,70 ct, art deco,  okres międzywojenny XX w.

sprzedany.png

WISIOR  SREBRNO-ZŁOTY Z  BRYLANTEM STAREGO SZLIFU

1,50 CT

ORAZ DIAMENTAMI  0,70 CT

ART DECO - OKRES MIĘDZYWOJENNY XX W.

RARE

 

Art deco – ideał geometrycznego piękna.

Lata 1920-te to czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii.

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.

 

Odnowa w postaci art  deco przyniosła  geometryzację  i symetrię formy, prostotę, funkcjonalność, elegancję i wyrafinowanie.

 

Przykładem takiego kunsztu, jak i wyrafinowanego projektu, niech będzie ten wisior  wykonany w złocie próby ok.  0,500 oraz srebrze, w latach 20-tych XX w.  

 

Zdobienie -  diament naturalny w szlifie brylantowym starym amsterdam II - charakterystycznym dla okresu międzywojennego  -  o masie 1,50 ct  - średnica 7,8 mm.

Barwa bieli - H /Wesselton/, czystość SI1.

Prostą, acz wyrafinowaną kompozycję całości, zdobią także 23 diamenty naturalne w starych szlifach  o masie łącznej 0,70 ct, barwy Wesselton do Crystal, czystości SI.

Masa łączna wszystkich diamentów - 2,20 ct.

 

Brylancja absolutnie doskonała,  życie diamentu, ogień, dyspersja,  scyntylacja - wszystko to, co jest istotą diamentowego piękna  - a  o czym mogą Państwo poczytać w zakładce Co nieco o diamentach włączając w to także historię szlifu, mamy w tym jednym  diamencie. 

Życie i ogień starych szlifów diamentów podkreśla oprawa kamieni  i zdobienie millegrainem, szczególnie w tak oryginalnej kompozycji całości - bardzo prostej i minimalistycznej  z doskonale wyeksponowanym centralnym brylantem.


Masa wisiora  - 3,030 grama, wymiary - długość z zawiesiem - 3,1 cm, szerokość 1,5 cm. 

 

Stan zachowania - bardzo dobry, diamenty bez wtórnych uzupełnień,  całość konstrukcji bez żadnej ingerencji w substancję zabytkową czy napraw.

 

Wisior prezentuje zarówno kunszt i precyzję wykonania właściwe epoce, ale przede wszystkim zachwyca projektem - ideałem  geometrycznego prostego piękna właśnie - tak doskonale wydobywającego urodę diamentu.

 

I mimo wagi kamieni prezentuje kompozycję  doskonale wyważoną i spójną z  zachowaniem lekkości  i subtelności -  doskonale oddającą ducha epoki i prezentującą ponadczasowe, nieprzemijające piękno dawnej biżuterii.

 

Egzemplarz dla koneserek tematu - urzekający w swej prostocie, z pełnym ognia i życia  diamentem,  prawdziwym bez ingerencji i modyfikacji.

 

 

Dołączam ekspertyzę biegłego gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych - Wacław Janicki, Firma Jubilerska Bracia Janiccy, ekspert i członek fachowy Niemieckiego Towarzystwa Gemmologicznego FGG.

 

W tych szalonych latach 20-30-tych jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów. Liczył  się projekt w nowym,  modnym stylu i jego wykonanie. Ponadczasowość, nowoczesność i szlachetność formy, ale i prostota, funkcjonalność  i nawiązanie do stylów klasycznych, a także wyrazistość tego stylu, piękne proporcje  i mistrzowskie wykonanie – to wszystko powoduje, iż jest to niezmiennie modna i zachwycająca biżuteria dla każdego bez  względu na wiek, najbardziej poszukiwana przez koneserów tematu. Wpisuje się doskonale w nowoczesne stylizacje, a jednak ma prawie 100 lat i obok piękna rzeczy dawnej  - jak ten wisior - stanowi doskonałą inwestycję o niepodważalnej wartości.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty