nowosci

Archiwum Biżuterii

Wisiorek art deco - granat i diamenty, lata 20/30. XX w.

Wisiorek art deco - granat i diamenty, lata 20/30. XX w.

sprzedany.png

ZŁOTY WISIOR ART DECO - GRANAT I DIAMENTY,

LATA 20/30. XX W.

 

Unikalny wisior wykonany w złocie próby 0,585 oraz srebrze.

 

Czas powstania/pochodzenie - lata 20/30. XX w., Wiedeń.

Ocechowanie - urzędowe punce probiercze Austrii z cechą miejską Wiednia stosowane po roku 1925. Punce bite zarówno na koluszku wisiora,  jak i bocznym elemencie konstrukcji.

 

Zdobienie - granat pirop w szlifie pięknej wysokiej rozety na formie łezki o wymiarach - 9 mm - 5,50 mm x 3,2 mm.  Masa szacowana w oprawie - ok. 1 ct, granat oprawny w złoto, oprawa typowa dla rozety - zamknięta od spodu.

W geometryczną, srebrno-złotą, konstrukcję świetnie wpisano kontrastujące z ogniem granatu piropa diamenty naturalne w szlifach brylantowych /4 kamienie/ i szlif 8/8  - w zawiesiu. Masa łączna - ok. 0,16 ct, biel H, czystość SI.

 

Masa wisiorka - 2,580 grama.

Wymiary - długość 4 cm, szerokość - 1,2 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny bez ingerencji i uszkodzeń.

 

Rzadkie połączenie granatu piropu o głębokim,  czerwonym wybarwieniu i ogniu w pięknie oszlifowanej rozecie -  łezce tworzy z diamentami oryginalną geometryczną kompozycję utrzymaną w estetyce art deco lat 20/30. XX w., i doskonale oddaje istotę tego stylu.

Precyzyjne, kunsztowne wykonanie z zachowaniem subtelności daje niespotykaną i oryginalną  całość ze zdecydowanym klimatem art decoratifs. 

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty