nowosci

Archiwum Biżuterii

Złota bransoleta z brylantami starego szlifu - 1,30 CT - Rosja, XIX/XX w.

Złota bransoleta z brylantami starego szlifu - 1,30 CT - Rosja, XIX/XX w.

sprzedany.png

BRANSOLETA ZŁOTA Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 1,30 CT

ROSJA, XIX/XX W.

 

Bransoleta wykonana w złocie próby 56 zołotników /odpowiada próbie 0,583/.

 

Pochodzenie/czas powstania - Rosja, przełom XIX/XX w., punce probiercze z okresu 1899-1908,  cecha miejska częściowo przytarta /prawdopodobnie Moskwa/, monogram probierza w cyrylicy.

Wykonanie - ok. 1900 r., okres i styl - secesja.

 

Zdobienie/technika  - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych na formach owalnych /11 sztuk/ o masie łącznej 1,30 ct.

Biel - H-I, /Wesselton do Top Crystal+/, czystość SI.

 

Diamenty pełne życia i blasku starych szlifów, szczególnie pięknych w takiej kompozycji całości, szatonowych oprawach oraz ułożeniu kamieni. Złoto dęte.

 

Bransoleta w formie dwudzielnej, łączonej zawiaskiem, obręczy, w której przednia część dekorowana diamentami utrzymana jest w stylistyce secesyjnej, charakterystycznej dla samego początku XX w., z wyeksponowanym motywem trójlistnej koniczynki. Całość kompozycji wysublimowana, niezwykle delikatna i lekka w wyrazie.

 

Masa bransolety - 8,370 grama.

Wymiary - owal 5,7 cm x 4,9 cm  mierzony po wewnętrznej, obwód na średni nadgarstek, ze względu na owalną formę dobrze prezentuje się także na szczupłym nadgarstku.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki,  co zważywszy na technikę wykonania jest rzadkością. Całość konstrukcji w doskonałym stanie bez wgnieceń czy  uszkodzeń; diamenty bez wtórnych uzupełnień czy uszkodzeń zachowane wyśmienicie, sprawny zamek.

Złoto w starym, głębokim odcieniu, z patyną w zakamarkach przy oprawie diamentów, dającą  odpowiedni światłocień dla blasku kamieni.

 

Klasyka ponadczasowa zachwycająca nie tylko pięknem dawnego diamentu i szlifu, ale wyjątkowo subtelną, pełną kobiecości i wdzięku kompozycją.

 

Zakup z  certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty