nowosci

Archiwum Biżuterii

XIX w. bransoleta, złoto i diamenty, WIEDEŃ

XIX w. bransoleta, złoto i diamenty, WIEDEŃ

sprzedany.png

ZŁOTA BRANSOLETA Z DIAMENTAMI, AUSTRO-WĘGRY, WIEDEŃ XIX/XX W.

Bransoleta wykonana  w  całości ręcznie w złocie próby 0,585, cechowanym - punce Monarchii Austro-Węgierskiej z okresu 1872-1922, z oznaczeniem miasta A - Wiedeń.

Okres powstania - koniec XIX w.,  styl  - historyzm, w nurcie motywów przedmiotowych  i z nutką sentymentalizmu - symbol podwójnej kokardki  jako węzła miłości. 

Całość pokryta złotem dukatowym - 0,986.

Zdobienie  - 10 x diament naturalny   w szlifie XIX w. rautów, każdy ok. 1,5 mm, masa łączna diamentów - 0,18 ct.

Barwa - biel H-I  (Wesselton-Top Crystal)

Czystość - SI.

Masa bransolety - 11.120 grama.

Wymiary - front szerokości 1 cm  w centralnej części, obręcz po obwodzie - 5 mm.  Owal mierzony po wewnętrznej - 5,95 cm x 4,9 cm. Układa się bardzo dobrze zarówno na szczupłym jak i średnim nadgarstku, ze względu na delikatny owal  obręczy. 

 

Stan  - bardzo dobry, zważywszy na wiek i technikę wykonania stan jest wyśmienity - bez  żadnych uszkodzeń, wgnieceń, jedynie wewnątrz tylnej obręczy dwa nieznaczne przytarcia  dukatowanego złota na krawędzi, bez znaczenia dla klasy i wartości wyrobu i oczywiście niewidoczne w noszeniu, w rzeczywistości znacznie mniej widoczne niż na zdjęciach.

 

Bransoleta unikalnej, dawnej urody, bardzo delikatna i subtelna, wyrafinowana w formie i prostocie - bardzo kobieca i rzadka; dla koneserek  dawnych niespotykanych form - skromnych z prostą szlachetną urodą.

 

Dołączam certyfikat  biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.