nowosci

Archiwum Biżuterii

Złota bransoleta z rozetami diamentowymi w srebrze - 1 CT - WIEDEŃ , 1901-1921

Złota bransoleta z rozetami diamentowymi w srebrze - 1 CT - WIEDEŃ , 1901-1921

sprzedany.png

ZŁOTA BRANSOLETA Z DIAMENTAMI 1 CT  W SREBRNEJ ROZECIE - WIEDEŃ 1901-1921

 

Ta niezwykłej urody bransoleta została wykonana w Wiedniu, (nosi ocechowanie z okresu ówczesnej monarchii austro-węgierskiej 1901-1921), w złocie próby 0,585 oraz srebrze;

i jest o tyle unikalna i jednostkowa, iż w takiej formie całości połączenie złota z tak imponującą i okazałą, srebrną diamentową rozetą występowało niezwykle rzadko.

Nie jest wykluczone, iż została wykonana w jednym egzemplarzu na zamówienie, ze względu na widniejącą wewnątrz dedykację - 31.05.1919 r. /nieczytelne imię.

 

Front stanowi przepiękna, wielostopniowa i wielopłaszczyznowa rozeta kwiatowa, wykonana w srebrze i ozdobiona 19 naturalnymi diamentami w starych, historycznych szlifach rozet.

Centralna rozeta holenderska ma wymiary 6 mm x 5 mm i masę ok.  0,50 ct; jest doskonale wyeksponowana w mistrzowsko wykonanej oprawie, wokół której rozkwitają dwuwarstwowe płatki kwiatów, ozdobione rozetami diamentowymi o wymiarach -  4 mm, 3,5 mm, 2 mm, a całość piękna kwiatu  zamykąją  pręciki z  diamentami 1,3 mm.

 

Masa łączna diamentów - 1 ct, (optycznie wydaje nam się zdecydowanie większa, średnice rozet są spore), barwa bieli - H-I-J, czystość SI.

Ze względu  i na  stopniowane ułożenie diamentów, i na piękną formę kwiatu, blask i ogień  diamentowy jest tu wyjątkowo wspaniały,  i doskonale podkreślony spatynowanym srebrem.

 

Złota konstrukcja w formie dwudzielnej obręczy, zdobienie - bajorek, granulacja, giloszowanie.

Wykonanie z niezwykłym kunsztem, finezją i subtelnością zarazem. Zarówno diamentowa rozeta, jak i złota obręcz, emanują delikatnością i lekkością, podkreślając trójwymiarowość całości.

 

Masa bransolety - 17.690 grama, wymiary - front 3 cm, obręcz od 1,5 cm przy froncie do  6 mm na odwrociu.  Owal bransolety - 6 cm x 4,75 cm, piękna prezencja i na szczupłym i na średnim nadgarstku.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny z epoki, cynowe luty, diamenty wszystkie oryginalne, bez wtórnych uzupełnień. Sprawny zamek.

 

Wspaniały przykład dawnego, zupełnie już dziś niespotykanego kunsztu jubilerskiego,  łączącego ogromny urok z najwyższą precyzją wykonania, przykład niepowtarzalnego piękna dawnej biżuterii, magii starych diamentów i tajemnicy - egzemplarz jednostkowy nie tylko wielkiej urody, ale i duszy i historii.

Koneserom tematu, piękna diamentowych rozet w srebrze i tej właśnie tajemnicy, dedykuję ten unique.

 

Bransoleta z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.Wartość wyceny - 15,000 zł.