nowosci

Archiwum Biżuterii

Złote kolczyki - ok. 1850 r. - BIEDERMEIER

Złote kolczyki - ok. 1850 r. - BIEDERMEIER

sprzedany.png

ZŁOTE KOLCZYKI  - BIEDERMEIER - OK. 1850 r. - RARE

 

Katalogowe kolczyki z połowy XIX w., ok. 1840-50, wykonane w całości ręcznie ze złota zółtego  próby 0,750 - badane - w reprezentatywnej dla epoki technice, formie i projekcie.

 

Najwyższa wartość  artystyczna  i wykonanie z niezwykłym kunsztem XIX  w. złotnictwa - pełna plastyka formy, całość  w  naturalistycznych elementach floralnych -  wiernie oddających otaczającą rzeczywistość - zachęcam Państwa do poczytania zakładki Epoki i style, czyli biżuteria w historii.

 

Repusowane i cyzelowane elementy florystyczne, "mięsiste"  liście i kwiaty - katalogowy przykład biżuterii tego okresu  w nurcie realizmu naturalistycznego w mistrzowskim wykonaniu i bardzo rzadko występującym  stanie zachowania.

 

Masa kolczyków -  7.770 grama, wymiary - 3,8 cm długości x 2,3 cm szerokości.

Stan zachowania - wyśmienity, brak jakichkowiek uszkodzeń, wgnieceń, wytarć,  w tego typu biżuterii - wykonanej taką techniką i jak tu w pełnoplastycznej formie - tak doskonały stan zachowania jest niezmierną rzadkością.

Etui nie jest przedmiotem sprzedaży.

 

Jednostkowe i unikalne historyczne egzemplarze, reprezentatywne dla stylu epoki biedermeier - przykład kunsztu XIX w. złotnictwa - i rzadko juz dziś spotykanej biżuterii  z tego okresu. Koneserkom tematu szczególnie polecam z biedermeierowskim złotym  naszyjnikiem .