nowosci

Archiwum Biżuterii

Złote kolczyki z niebieską emalią i granatami, XIX w.

Złote kolczyki z niebieską emalią i granatami,  XIX w.

sprzedany.png

KOLCZYKI Z NIEBIESKĄ EMALIĄ I GRANATAMI

XIX W. - BIEDERMEIER

 

Kolczyki  wykonane w połowie XIX w.,  w złocie próby ok. 0,500 i srebrze 0,750. 

Czas powstania/pochodzenie - okres i styl  biedermeier, ok. 1840-50, Niemcy lub Austro-Węgry; u  nasady zapięć cechy warsztatowe.

 

Zdobienie/technika - złoto  dęte,   motywy floralne, repusowanie, perełkowanie na brzegach.

Niebieska emalia oraz granaty kaboszony w srebrnych kwiatuszkach.

 

Masa kolczyków - 4,380 grama, wymiary - 5 cm długości i 1,5 cm szerokości.

 

Stan zachowania - bardzo dobry,   pięknie zachowana zarówno emalia  jak i cała forma kolczyków, sprawne oryginalne zapięcia. Bez uszkodzeń, napraw czy wgnieceń. Stan bardzo rzadko spotykany w biżuterii użytkowej z tego okresu. Zniekształcenia powierzchni na zdjęciach są wynikiem refleksów/odbić światła.

 

Kolczyki reprezentatywne dla XIX w. biżuterii stylu biedermeier, choć w dość rzadkim designie, szczególnie za sprawą niebieskiej emalii  i granatowych kwiatuszków. Mogą być noszone w wersji skromniejszej,  bez podczepianych wisiorków.

 

Historyczne egzemplarze o niezwykłym wdzięku i uroku są katalogowym przykładem dawnego kunsztu złotniczego. Tego typu biżuterii użytkowej z tego okresu, w takim stanie zachowania, praktycznie się już nie spotyka. Wyważone w formie, nie przeładowane,  nietuzinkowe.

 

Miłośniczkom XIX w. biżuterii  dedykuję te  egzemplarze,  są zdecydowanie piękniejsze niż na zdjęciach - delikatne, plastyczne, subtelne, urzekające kobiecością.

 

Certyfikat  biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów jest dołączony do zakupu.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty