nowosci

Bransolety

Platynowa bransoleta art deco z brylantami starego szlifu - 5,50 ct i szafirami - lata 20. XX w.

Platynowa bransoleta art deco z brylantami starego szlifu - 5,50 ct i szafirami - lata 20. XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 49 000,00 zł

PLATYNOWA BRANSOLETA ART DECO - DIAMENTY STAREGO SZLIFU 5,50 CT

I SZAFIRY  - LATA 20. XX W.

 

Najszlachetniejszy z kamieni, najdroższy twór natury - diament - rex gemmarum -  najpiękniej i najpełniej prezentuje swoje wszystkie blaski w platynie, która uważana jest za symbol splendoru, dostojeństwa, luksusu. Szczególnie, jeśli dodamy do tego formy i cechy biżuterii okresu arts decoratifs, kiedy to nastąpił triumfalny powrót platyny, zaś diamentowa biżuteria, z jej udziałem, stała się symbolem epoki.

Odnowa w postaci art déco przyniosła geometryzację i symetrię formy, prostotę, funkcjonalność, elegancję i wyrafinowanie. W tym czasie wprowadzono nowe, geometryczne szlify kamieni - kwadrat, bagiet, trapez, trójkąt. Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco.

 

 Estetyka art deco jest niezwykle wyrazista w charakterze, z dominantą geometrii i symetrii formy, wyrafinowanej prostoty w połączeniu z wysmakowaniem projektu i finezją – jak w tej właśnie bransolecie, gdzie w absolutnie mistrzowskiej pracy w platynie i oryginalnej - zdecydownie rzadziej spotykanej formie - oddano istotę tego stylu w sposób perfekcyjny.

 

Bransoleta wykonana w platynie próby 0,900, zapięcie - złoto białe pr. 0,750.

Czas powstania/pochodzenie - okres międzywojenny XX w., lata 20. XX w.,  Europa Zachodnia - cechy francuskiej szkoły jubilerskiej.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych o masie łącznej 5,50  ct. / 37 kamieni/.

Wymiary kamieni -  5,2 mm - 4,7 mm  do  2,85 mm.

Barwa bieli - H -I,  czystość VS do  SI. Trzy kamienie - P1.

Grawerunek.

 

Diamenty o pięknym życiu i ogniu starych szlifów, oprawne w korny, z drobnym perełkowaniem na brzegach, są doskonale wyeksponowane poprzez ten rodzaj oprawy jak i użycie platyny.

Szczególnie zachwyca miękka forma bransolety ze stopniowaną wielkością poszczególnych łączonych modułów, które z formy trapezów  - każdy inny wymiarowo -  przechodzą w prostokąty w łukowej konstrukcji całości. Perfekcja i kunszt złotniczy na najwyższym poziomie.

 

Kontrastowe zestawienie kamieni tworzą szafiry w szlifach francuskich - stare z epoki syntezy Verneuille'a o ciemnoszafirowej barwie  i masie ok. 8,50 ct.

 

Masa bransolety - 34,680 grama.

Wymiary - szerokosć centralnie ok. 1,1 cm do 8 mm, długość użytkowa - 18,5 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, zarówno całość platynowej konstrukcji, jak i kamienie zachowane w pięknym zadbanym stanie.

 

Kwintesencja stylu art deco szalonych lat 20.-30. XX w. - wyrafinowana prostota i funkcjonalność, szlachetnosć formy i niezaprzeczalne piękno diamentu dawnego szlifu, wreszcie jakość i precyzja wykonania oraz wartość użytego kruszca i kamieni. Miękka, elastyczna linia bransolety ze stopniowaną wielkością ogniw i kamieni dodaje całości elegancji, wdzięku i kobiecości.

 

Ponadczasowość i nowoczesność wyrażona poprzez prostotę i funkcjonalność,  przede wszystkim zaś wyrazistość tego stylu, piękne proporcje  i mistrzowskie wykonanie tworzy klasykę niezastąpioną bez względu na wiek wpisując się doskonale w dzisiejsze stylizacje.

 

Dołączam certyfikat rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych Jacka Ożdżeńskiego.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty