nowosci

Broszki

Brosza srebrno-złota z diamentami starego szlifu - 1,60 ct, Paryż XIX/XX w.

Brosza srebrno-złota z diamentami starego szlifu - 1,60 ct, Paryż XIX/XX w.

sprzedany.png

BROSZA SREBRNO-ZŁOTA Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU

I MOTYWIE NIESKOŃCZONOŚCI,

PARYŻ XIX/XX W.

 

Klasa, styl i majstersztyk dawnej Francji wpisane w ponadczasową symbolikę nieskończoności, nadto  w doskonałym stanie zachowania - brosza wykonana w złocie pr. 0,750 i srebrze pr. 0,990.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Francja.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze Francji z okresu 1847-1919 bite na szpilce, na haczyku bita cecha miejska Paryża.

 

Zdobienie - diamenty w szlifach starych brylantowych i rozetowych - masa szacowana w oprawach - 1,60 ct.,  w kompozycji motywu nieskończoności.

Brylanty - 4,40 mm do 3,0 mm, masa ok. 1 ct /7 kamieni/.

Barwa i czystość - H-J, SI.

Rozety - 78 kamieni - ok. 0,60 ct, wymiary - 1,4 mm -1,2 mm.

 

Symbol nieskończoności - znak, którego kształt nie ma ani początku, ani końca towarzyszy ludzkości od tysiącleci, jest ponadczasowym motywem nie tylko w biżuterii na przestrzeni dziejów.

Najstarsza wzmianka o tym symbolu pochodzi ze starożytnego Egiptu, gdzie egipscy faraonowie symbol ten mieli umieszczony na swoich koronach  - tu w postaci węża z ogonem w pysku, który nieustannie pożera samego siebie i się odradza w nieskończoność.

Zaś Celtowie ukrywali symbol nieskończoności w węzłach – charakterystycznym motywie celtyckiej biżuterii, które tak samo, jak on nie mają początku ani końca. Współcześnie kojarzony jest przede wszystkim z wiecznością, trwałością, wiernością, brakiem ograniczeń i nieskończonymi możliwościami.  Wyraża więc  i najważniejsze w życiu  -  przywiązanie, oddanie i miłość do drugiej osoby.

 

Masa broszy - 7,95 gr.

Wymiary - średnica 2,9 cm.

Stan zachowania - piękny i oryginalny bez ingerencji i uszkodzeń.

 

 Ażurowa misterna konstrukcja broszy, niezaprzeczalny urok formy belle epoque i najwyższej miary złotnictwo dawnego Paryża tworzą kompozycję pełną finezji, wdzięku i niepowtarzalnego piękna o ponadczasowym charakterze i jakże adekwatnej i aktualnej do dziś symbolice.

 

 Dołączam certyfikat rzeczoznawcy gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych Pracowni Gemmologicznej Macieja Ożdżeńskiego.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty