nowosci

Broszki

Brosza złota z diamentami starego szlifu i szafirem nie traktowanym - Praga XIX/XX w.

Brosza złota z diamentami starego szlifu i szafirem nie traktowanym - Praga XIX/XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 5 500,00 zł

ZŁOTA BROSZA Z ROZETAMI DIAMENTOWYMI I NIE TRAKTOWANYM SZAFIREM

PRAGA,   XIX/XX W.

 

Brosza, w wyjątkowo prostej formie, wykonana w złocie próby 0,580 - pr. 4. Stanowi oryginalny komplet z bransoletą.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Praga.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze ówczesnych Austro-Węgier z okresu 1872-1922, Urząd Probierczy w Pradze. Imiennik złotnika BS.

 

Zdobienie - diamenty w szlifach rozet antwerpskich - 4,50 mm do 2,8 mm - masa szacowana w oprawach - ok. 0,60 ct. /6 kamieni/.

 

Charakteru i smaku całości dodaje szafir naturalny niebieski w szlifie fasetowym o cenionej barwie bławatka,  wysokiej jakości  i czystości - kamień bez śladów wygrzewania, nie traktowany /nie poprawiany jak prawie wszystkie kamienie kolorowe obecne na rynku/.

Masa szafiru - 0,90 ct. /wymiary 6,30 mm - 5,20 mm/.

 

Wymiary broszy -5 cm x 1,1 cm.

Masa broszy - 6,69 gr.

Szpilka z krytym zapięciem.

 

Stan zachowania -  praktycznie doskonały. Bez ubytków, wgnieceń czy ingerencji, co w kontekście techniki wykonania, wieku, jak i wybitnie użytkowego charakteru broszy jest niezwykłą rzadkością.

 

Szlachetna patyna czasu, szczególnie na oprawach kamieni, nadaje złotu ciepły, stary, głęboki odcień i stanowi jednocześnie kontrast dla blasku diamentów, stwarzając dlań odpowiedni światłocień.

 

Brosza stanowi wraz bransoletą rzadki komplet będący klasyką XIX w. biżuterii austro-węgierskiej;  zachwyca prostotą i minimalizmem formy, niepowtarzalną urodą diamentowych rozet, a  przede wszystkim pięknem prawdziwych, nie traktowanych szafirów.

Zdecydowanie ponadczasowa w charakterze, stanowi przykład biżuterii historycznej doskonale wpisującej się w dzisiejsze czasy i stylizacje.

 

Dołączam certyfikat rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych Pracowni Gemmologicznej Macieja Ożdżeńskiego.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty