nowosci

Broszki

Brosza platynowo-złota z brylantami i diamentami starego szlifu - 1,00 CT H/VS - pocz. XX w.

Brosza platynowo-złota z brylantami  i diamentami starego szlifu - 1,00 CT H/VS - pocz. XX w.

sprzedany.png

BROSZA PLATYNOWO-ZŁOTA Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 1 CT

POCZ. XX W.

 

Koniec XIX  i początek XX w.,  to niezwykle urocza, pełna wdzięku biżuteria w stylu edwardiańskim. Inspiracją dla tego typu biżuterii były klejnoty Marii Antoniny i  nawiązanie do  XVIII wiecznej biżuterii dworskiej.  Te ozdoby cechuje niezwykła delikatność, subtelność i rokokowy wdzięk. 

Biżuterię tę wyróżnia wysoki kunszt i jakość wykonania, misternie wycinane platynowe oprawki doskonale współgrające z diamentami, zdobione millegrainem.  Formy tej biżuterii to prawdziwe koroneczki, subtelne, wysublimowane, pełne finezji, ale jednocześnie trwałe i wytrzymałe, co gwarantowało użycie platyny.

 

Przykładem wysokiej klasy biżuterii w tym stylu,  lecz w bardziej w stonowanej,  oszczędnej  ornamentyce, jest ta brosza wykonana w platynie pr. 0.900 oraz  złocie pr. 0,750.

 

Czas powstania/pochodzenie - pocz. XX w., ok. 1910 r., Francja lub Anglia.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach -  brylantowym starym, fasetowym starym oraz raut - od 3,4 mm - 2,4 mm do 2,2 mm. /razem 25 sztuk/.

Masa łączna -  1,00 ct, doskonałe parametry - biel H- Wesselton, czystość VS.

 

Blask diamentów, brylancja i ogień starych szlifów są tu  wyjątkowo mocne i szczególnie eksponowane w platynowych oprawach zdobionych millegrainem, jak i koronkową konstrukcją całości broszy. 

 

Masa broszy - 3,700 grama, wymiary - długość - 4,8 cm x szerokość 1,3 cm w części  środkowej.  

 

Stan zachowania - bardzo dobry, w całości oryginalny,  sprawne oryginalne zapięcie broszy, diamenty w doskonałym stanie - wybornie dobrane pod względem jakości i szlifu, bez wtórnych uzupełnień. 

 

Brosza  ta łączy w sobie  najwyższą wartość artystyczną z niezwykłym kunsztem i precyzją wykonania właściwą epoce,  najlepsze kruszce i kamienie, ale przede wszystkim prezentuje niezaprzeczalny urok, charme i  wysublimowanie, zachwyca subtelnością, magią diamentu i dawnej biżuterii - klasyka ponadczasowa.

 

Dołączam  certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego /gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty